Жертви миготливої аритмії або артеріальної фібриляції на 52% частіше стикаються зі старечим недоумством протягом наступних 7 років спостережень, як показало дослідження південнокорейських вчених. Справа в тому, що при миготливій аритмії пацієнти можуть мати справу з так званими мікроінсультами, про які вони навіть не підозрюють. Від цих патологічних порушень страждають кровоносні судини в мозку, через що насичена киснем кров не добирається до якихось зон цього життєво важливого органу, що викликає смерть клітин мозку.
Мікроінсульт не супроводжуються характерними для нормальних інсультів симптомами на зразок паралічів і втрати свідомості, так що багато жертв їх навіть не помічають. Однак, ціла серія мікроінсультів може з часом спровокувати відмирання значних зон мозку, що призведе до проблем з пам'яттю, розумовими та мовними навичками. Все це веде до повноцінного розвитку старечого недоумства, як попереджають експерти. Вони встановили, що наявність миготливої аритмії особливо збільшує ризик хвороби Альцгеймера - стрибок становить 31% проти середніх показників.
Однак, гарна новина полягає в тому, що якщо жертви миготливої аритмії приймають лікарські препарати з категорії антикоагулянтів, то ймовірність розвитку старечого недоумства знижується до середньостатистичної. Відзначимо, що ці препарати в першу чергу і виписують подібного роду пацієнтам, як тільки у них діагностують аритмія.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Аритмія у дітей: симптоми захворювання