Головний санітарний лікар Британії Саллі Девіс виступила із заявою про те, що масове використання антибіотиків у тваринництві загрожує людям "великими наслідками, ніж глобальне потепління". Сучасне світове тваринництво практично повністю перейшло на корми, в яких містяться гормони росту, констатувала Девіс. Цей факт, за її словами, тісно пов'язаний з розвитком такої загальносвітової проблеми, як вироблення стійкості людського організму до антибіотиків.
"Організм виробляє стійкість до антибіотиків за допомогою вироблення бактерій, так званих супербагов. Це не просто бактерії, а супербактеріі, які можуть виробляти спеціальний фермент, що руйнує антибіотик, а також створює в організмі заслін, проникнути через який ліки вже виявляється не в змозі", - цитує Саллі Девіс видання The Daily Mail.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Антибіотики підвищують ризик розвитку ракуЕксперт зазначила, що деякі штами, включаючи туберкульоз, MRSA і Clostridium difficile, більше не реагують на ті антибіотики, які раніше дозволяли виліковувати викликаються ними захворювання. За прогнозами вченого, тільки в Британії 10 мільйонів людей можуть померти щороку, якщо не буде вирішена проблема поширеності антибіотиків.
На додаток Девіс попередила про небезпеку імпорту м'яса або риби з країн, в яких галузі сільського господарства зловживають застосуванням антибіотиків. Серед цих країн і США: там до 70% м'яса виробляється від тварин, які отримували корми з антибіотиками.