Суперечка між колегами-чоловіками і жінками про правильну температурі в офісі повинна бути жорсткішою у майбутньому: як показує нове дослідження, це впливає не тільки на самопочуття, але і розумову працездатність жінок. У чоловіків відмічаютьпротилежний ефект.
Дослідники запросили 543 студента в Берліні виконати тести продуктивності. Група складалася з понад 40% жінок. Всім студентам, які успішно пройшли тести, було запропоновано фінансову винагороду.
Тестування проходило в трьох галузях: прості арифметичні завдання; загадки - слова, в яких оригінальне слово повинно було бути визнано від повністю змінених букв; завдання рефлексії, де очевидні, інтуїтивні рішення виявляються неправильними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жінки втомлюються більше за чоловіків: 7 причинДослідники підвищували кімнатну температуру з 16 до 33 градусів - від одного раунду до наступного. При цьому вони зареєстрували протилежні зміни в середній продуктивності чоловіків і жінок.
В арифметичних завданнях і словесних загадках жінки краще справлялися зі зростаючою температурою повітря в приміщенні.
Також в розрахункових тестах чоловіки показали кращі результати, але продуктивність жінок підвищувалася з підвищенням температури. У той час як продуктивність чоловіків ослабла, жінки в результаті отримали хороші результати при плюс 33 градусах.
У словах-загадках жінки обганяли чоловіків вже при підвищенні температури до 21 градуса. Оскільки кімнатна температура продовжувала підвищуватися, результати жінок були кращими.
Результати дослідження показали, що продуктивність чоловіків і жінок може бути підвищена за рахунок забезпечення гарної кімнатної температури в залежності від складу команд, пишуть Агне Каджакайт з Центру соціальних наук в Берліні і Том Чанг зі Школи бізнесу ім. Маршалла в Лос-Анджелесі. Їх дослідження опубліковане в журналі "Plos One".
Причиною відмінностей, вважають фахівці, може бути обмін речовин: у чоловіків біохімічні процеси в організмі в середньому протікають швидше, ніж у жінок - вони відчувають себе краще при більш низьких температурах.