Навіть якщо дітям вже виповнилося 18 років, їх батькам все одно слід стежити за тим, коли вони вкладаються спати. Вся справа в тому, що молодим людям потрібно адекватне кількість сну для психологічного і фізіологічного розвитку. У більшості сімей після того, як дітям виповнюється 16, батьки послаблюють строгий контроль над їх сном. Більш того, батьки більш не обмежують використання електронних гаджетів вечорами у дітей підліткового віку. Але дослідження показало, що якщо тато і мама знайдуть в собі сили і можливості підтримувати у дітей жорсткий режим дня, то це зробить істотний позитивний вплив на їх розвиток.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Світло смартфонів шкодить режиму снуВчені з Університету Рочестера в Нью-Йорку спостерігали за 193 підлітками у віці від 14 до 17 років, а також за їх батьками протягом декількох ночей. З'ясувалося, що в 74% випадків у цих підлітків вже немає жорсткого режиму дня, за дотриманням якого стежили б батьки. Кожна третя мама або тато не підтримували в своїй родині жорстких правил щодо використання електронних гаджетів перед сном, а 48% батьків не стежили за тим, скільки їх діти вживають кофеїну. Лише 16% батьків спонукали дітей дотримуватися режиму дня, через що у підлітків згодом відзначався приплив енергії в денний час і набагато меншу кількість депресивних думок.
"Належним чином контролюючі режим дня своїх дітей старшого підліткового віку батьки підвищують не тільки їх якомога довше спати, а й зміцнюють їх психічне здоров'я, - пишуть дослідники в журналі Sleep. - Сон дуже важливий в підлітковий період для пам'яті, розвитку, зростання і психіки. Регулярний режим дня це дуже корисна звичка "