Вчені виявили 6 типів клітин, які запускають розвиток цього "тихого вбивці". Більш надійна методика діагностики раку яєчників може з'явитися в розпорядженні лікарів завдяки відкриттю 6 типів клітин, що викликають хворобу. Раніше вони були невідомі науці. Клітини розташовані в фаллопієвих трубах, по яких яйцеклітини переходять з яєчників в матку. Саме там і виникає велика частина пухлин яєчників. За рахунок виявлення даних клітин на стінках фаллопієвих труб можна здійснювати ранню діагностику раку яєчників, що набагато підвищить показники виживаності. Сьогодні лише третина пацієнтів з раком яєчників можуть розраховувати прожити більше 5 років після встановлення діагнозу.
Хвороба називають "тихим вбивцею", тому що до пізньої стадії вона розвивається майже без симптомів. А якщо і проявляє себе здуттям, то жінки не вважають це чимось тривожним. Дослідження показали, що деякі з цих клітин свідчать про неважливих прогнозах жінок і про те, що наявні методи лікування їм не допоможуть. Пухлини яєчників відносяться до найбільш поширених і летальним злоякісним новоутворенням серед жінок. Дослідження вчених з Оксфордського університету, можливо, допоможе скорегувати сумну статистику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полікізтоз яйників: як розпізнати небезпекуДослідники проаналізували 6 000 клітин від 5 жінок з раком яєчників, 5 з пухлинами ендометрію і 5 здорових. Технологія одноклітинного РНК-секвенування дозволила виявити в клітинах молекули, які відіграють важливу біологічну роль. Вона і виявила підтип нормальних клітин фаллопієвих труб, по яких можна було встановити не тільки наявність раку, але і його вигляд. Інформацію публікує Cancer Cell.