Багатьом знайома ситуація, коли, прокинувшись серед ночі, людина встає для того, щоб сходити в туалет, випити водички, а то і чого-небудь з'їсти. На думку лікарів, чинити так не можна категорично.
У більшості випадків організм цілком здатний дотерпіти до ранку без нічного сечовипускання, якщо, звичайно, немає проблем зі здоров'ям або перед сном не було випито велику кількість рідини. Краще постаратися перевернутися на інший бік, лягти зручніше і постаратися знову заснути, а не шукати причину пробудження в позовах до термінового походу в туалет.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Часті позиви в туалет шкодять здоров'юЛікарі-сомнологи пояснюють, що під час нічного відпочинку в організмі відбувається уповільнення всіх процесів. Навіть прокинувшись, організм ще знаходиться в режимі спокою. Його серце б'ється з частотою приблизно 60 ударів на хвилину.
При підйомі з ліжка, пульс відразу збільшується на 5-10 ударів. Почнете щось робити, частота биття зросте ще сильніше.
Якщо при цьому ще й включити світло, організм сприйме це, як сигнал до переходу від сну до активного дня. І тоді, щоб знову заснути, йому доведеться знову проходити стадії уповільнення всіх процесів життєдіяльності, що займає час.
Варто цьому звернути увагу на час і почати підраховувати, скільки ще залишилося поспати, перш, ніж задзвенить будильник, будьте впевнені, сон піде від вас надовго.
Тому фахівці радять застосовувати одну невелику хитрість, щоб обдурити себе під час вимушеного походу в туалет. Можна постаратися робити це, не включаючи світло, або залишаючи закритим одне око. Тим самим організм не отримає однозначної призову до пробудження і досить швидко знову повернеться в фазу глибокого сну.