Опублікована Cancer Research UK статистика показує, що нездоровий спосіб життя є причиною спалаху захворюваності на рак серед представників обох статей, але основне навантаження лягає саме на жінок. Експерти благодійного товариства закликають представниць прекрасної статі скоротити фактори ризику для того, щоб зменшити зростання кількості хворих. За їх словами, ожиріння є другою за ступенем важливості причиною онкологічних захворювань після куріння. Мова йде про причини, яким можна запобігти.
У наступні 20 років кількість нових жертв пухлин серед жінок буде збільшуватися в 6 разів швидше, ніж серед чоловіків, як показує дослідження. Так, серед представників сильної статі зростання складе 0,5%, а серед жінок - 3%. У 2035 році нараховуватимуть 4,5 мільйона жінок і 4,8 мільйона чоловіків, у яких діагностують рак. Це пов'язано з тим, що майже дві третини дорослих жителів Великобританії сьогодні мають зайву вагу або ожиріння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ожиріння та онкологія: чи існує взаємозв'язок?Хоча рівень ожиріння серед чоловіків поки вищий, ніж серед жінок, багато пухлин, тісно пов'язані з вагою, є переважно або виключно жіночими. Йдеться про злоякісні новоутворення грудей, матки і шийки матки. Крім того, стрибок захворюваності на рак серед жінок також пояснюється збільшенням кількості курців представниць прекрасної статі в останні десятки років. Нарешті, жінки стали більш активно вживати алкогольні напої, як пояснюють вчені.
Незважаючи на те, що число курців в Великобританії знижується, кількість випадків раку легенів зростає. Це пов'язано з тими жінками, які почали палити ще в 1960-і роки, коли ця звичка була дуже популярна серед чоловіків.