Вчені підтверджують, що погода впливає на самопочуття більшості людей. Таким чином організм пристосовується до змін у навколишньому середовищі
Найчастіше на метеорологічну залежність скаржаться жителі великих міст, де люди, як правило, мало рухаються, рідко виходять на вулицю і звикли створювати комфортну температуру за допомогою кондиціонерів та центрального опалення. Через це знижується природна здатність до адаптації, а зміна погоди може позначитися на стані здоров'я.
На думку медиків, метеозалежність сама по собі не є хворобою, але атмосферні коливання підсилюють симптоми вже наявних захворювань. Фахівці розповіли, як впоратися з проявами метеозалежності.
Перепади тиску
Людям з підвищеним тиском в холодну погоду потрібно тепло одягатися, постаратися знизити фізичні навантаження, а каву поміняти на трав'яні настої. Для гіпотоніків, щоб прийти в норму, можна випити чашку міцного солодкого чаю або кави, прилягти, підклавши подушку під ноги. По можливості слід провести день вдома.
Головний біль
Повністю уникнути мігрені не так просто, проте існують способи пом'якшити її симптоми. Експерти радять більше відпочивати, пити багато води, а також скоротити споживання продуктів з кофеїном. Крім того, можна прийняти теплу розслаблюючу ванну, а до потилиці прикладати холодний компрес. Масаж голови і шиї, а також дихальні вправи можуть допомогти впоратися з болем.
Різка зміна настрою
Курси вітамінів групи В здатні підтримувати гарний настрій, кажуть фахівці. У разі погіршення настрою також можуть допомогти приємна музика, книга або фільм. Крім того, рішенням може стати ароматична ванна. Розслаблюючі практики, такі як йога або цигун, теж здатні підняти настрій.