Така статистика зумовлена тим, що чоловіки більше курять і частіше страждають серцевими захворюваннями
Аналіз заснований на даних більш ніж 179 000 дорослих людей з 28 країн у віці від 50 років, за якими спостерігали близько чотирьох років. Як виявилося, найвища різниця в ризику смерті - в Японії, там у чоловіків вона на 144% вище, ніж для жінок. А в США у літніх чоловіків ризик смерті на 43% вище, ніж у жінок.
"Різні культурні традиції, історичний контекст, а також економічні та соціальні умови впливають на стан здоров'я чоловіків і жінок", - пишуть дослідники з Королівського коледжу Лондона.
Так, вік учасників варіювався від 55 до 71 року, і близько 15% померли протягом періоду дослідження. Трохи більше 40% учасників мали високий кров'яний тиск на початку дослідження, 17% - серцеві захворювання, 13% - діабет і 23% - депресію.
- В учасників, які вживали алкоголь, ризик смерті був на 74% вище, ніж у тих, хто утримувався, в той час як у тих, у кого була діагностована депресія, ризик смерті був на 72% вище, ніж у тих, хто від цього не страждав.
- В учасників, у яких не було чоловіка, ризик смерті був на 71% вище, ніж у тих, хто був у шлюбі.
Хоча ризик смерті у чоловіків старше 50 років був на 60% вище, ніж у жінок, різниця була нижче серед некурящих - 40% і серед осіб без серцевих захворювань - 34%. Це говорить про те, що причиною таких відмінностей є більш високий рівень куріння і серцевих захворювань у чоловіків. Наприклад, за даними Національного інституту з проблем зловживання наркотиками, в США курять 17% чоловіків і лише 14% жінок.