Надмірне захоплення людини спортом або фітнесом - важкі або надто тривалі тренування - згубно впливають на тіло. Замість здоров'я прихильник ЗСЖ отримує інсулінорезистентність і дисфункцію мітохондрій. Це показало дослідження, яке провели вчені з Шведської школи наук про спорт і здоров'я (Swedish School of Sport and Health Sciences)
Вчені довели небезпеку надмірних тренувань: вони б'ють по обміну речовин
Учасники експерименту, а це були 11 здорових молодих людей, повинні були чотири тижні крутити педалі на велотренажері з різною інтенсивністю. У першій фазі потрібно підтримувати високий темп протягом 36 хвилин, у другій - на протязі 90 хвилин, в третій - уже 152 хвилин. При цьому фіксувався рівень інсуліну і вивчалася робота мітохондрій - енергетичних станцій тіла людини.
Як і очікували дослідники, вони виявили, що занадто інтенсивні вправи завдають шкоди організму. У першій і другій фазі у випробовуваних рівень інсуліну був в нормі, функція мітохондрій поліпшувалася. Простіше кажучи, організм адаптувався до вправ і ставав більш витривалим.
А ось у третій фазі почалися проблеми. Організм впадав в інсулінорезистентність. Це окремий випадок порушення обміну речовин, коли тіло починає неправильно відповідати на інсулін. Таке відбувається, наприклад, при діабеті. До того ж учені виявили дисфункцію мітохондрій. Ці органи клітин стали погано насичуватися киснем - рівень впав на 40% в порівнянні з показником першої фази. Все це позначалося і на результатах: тримати темп вправ було важче. Після відмови від виснажливих тренувань все поступово приходило в норму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен