Певну частоту вживання спиртних напоїв можна вважати ознакою алкоголізму. Про це розповів психіатр-нарколог Івері Кізіцкий
Він зазначив, що алкоголізм, якщо він вже сформований, не лікується зовсім. У цьому випадку мова йде про хронічну прогресуючу і часто рецидивуючу форму захворювання. При цьому, підкреслив медик, можна лише досягти ремісії.
За словами Кізіцкого, алкоголізм - це вживання спиртного частіше, ніж раз на два тижні в будь-якій кількості. "Можна страждати алкоголізмом, не маючи наслідків - все залежить від людини", - додав лікар.
Нарколог пояснив, що, якщо одним алкоголь не заважає продовжувати трудову діяльність, то інші стикаються з погіршенням якості життя вже через деякий час після вживання спиртного. "Наприклад, людина постійно свариться з кимось або порушує закон", - додав Кізіцкій.
За словами лікаря, регулярне вживання спиртного в результаті не призводить ні до чого хорошого. "Ви ж знаєте, як виглядає залежна від алкоголю людина. Це не трапляється в один день, до цього треба прийти", - підкреслив він і додав: "У кожного своя дистанція: у кого - один рік, у кого - десять ".
При цьому Кізіцкий розповів, що фактори, що впливають на формування алкогольної залежності, можуть бути різними. Мова в цьому випадку йде і про сімейне оточення, і про заробіток.
Крім того, фахівець зазначив, що розпивання спиртного на самоті - це ще не ознака серйозної стадії алкоголізму. "Це означає, що він шукає допомоги і лікується, як уміє", - пояснив Кізіцкий. "Це тривожний дзвіночок - навіщо б він пив, якщо все добре? Але це ще, можливо, не алкоголізм", - уточнив лікар.