Приймати душ люблять майже всі, а багато хто робить це вранці і ввечері. Вода допомагає не тільки "освіжитися", але і посилити кровообіг в організмі. Однак вчені і лікарі до цих пір не прийшли до єдиної думки про те, чи варто приймати душ щодня
Британський лікар розповів про небезпеку щоденного душу
Спираючись на дані досліджень, доктор Кріс з Великобританії розповів про небезпеку для здоров'я, яку представляє собою щоденний душ. "Це може бути шкідливою звичкою, тому що шкіра густо населена корисними бактеріями, а мило може їх просто змивати", - сказав він.
Чому варто турбуватися?
Шкіра має захисний жировий шар, який створюють корисні бактерії та інші мікроорганізми. "Часте миття видаляє їх, особливо якщо вода гаряча", - пояснив фахівець.
Ускладнення
Мінімальний наслідок такого стану - суха і роздратована шкіра. У більш важких випадках може з'явитися свербіж. Такий шкірний покрив більше не захищає людину від шкідливих алергенів і бактерій, які тепер можуть проникати через бар'єр і викликати шкірні інфекції та алергічні реакції.
Більш того, антибактеріальне мило дійсно убиває нормальні бактерії. Воно порушує баланс мікроорганізмів на шкірі і сприяє появі більш витривалих, менш доброзичливих мікробів, більш стійких до антибіотиків, додав доктор Кріс.
Що кажуть дослідження?
У статті, опублікованій в журналі Emerging Infectious Diseases, вчені привели докази зв'язку між гігієною шкіри і інфекцією, а також впливом миття на цілісність шкірного покриву. З'ясувалося, що широке використання протимікробних засобів викликало стійкість до антисептиків і пошкодження шкірного бар'єру, пов'язаного з частим миттям.
Зокрема, вчені проаналізували дослідження з миття рук. Виявилося, що у медсестер з пошкодженнями шкіри на руках через часте миття і носіння рукавичок більше інфекційних агентів.
Що стосується душу, то фахівці відзначили його користь для здоров'я, але підкреслили, що все залежить від частоти прийому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?