Трихолог розповів, через що випадає волосся і від якої зачіски можна залишитися лисим
Чому ми втрачаємо волосся
Напевно, кожна людина хоча б раз у житті відчувала страх втратити своє волосся. «Волосопад» можуть викликати безліч проблем - від банального стресу до нестачі вітамінів. Але, виявляється, вплинути на красу і густоту волосся може і зачіска. Про це розповів лікар-дерматовенеролог, трихолог Георгій Абрамов.
За його словами, сучасні вчені в ході численних експериментів встановили, що причини погіршення стану волосся можуть бути у різних людей скоєно різними: як внутрішніми - загальний стан організму, так і зовнішніми - як результат вдалих і не дуже експериментів з красою.
Проста турбота про волосся
Як розповів Абрамов, людям, що мріють про красиве , густе волосся слід почати про нього правильно піклуватися. І йдеться не стільки про те, як важливо використовувати маски, бальзами та пити вітамінні комплекси.
Піклуватися про волосся - це значить не піддавати їх частому впливу високих температур (під час сушіння феном або укладання), відмовитися від тугих гумок і жорстких металевих шпильок.
- Найшкідливіше - то, що робили наші мами і бабусі в 1960-і роки - так зване начісування, коли волосся проти росту розчісували, щоб виходив пишний пучок. Що відбувається в цей момент: ми порушуємо кутикулу волосини, тобто захисний шар зовні волоска, який спрямований від кореня до кінчика волосини і схожий на луску. Під час начісування ми всю цю кутикулу руйнуємо, це шкідливо, - пояснив трихолог.
Головне - не форма
На думку Абрамова, якщо не захоплюватися начосом, то можна носити волосся будь-якої довжини і будь-яку іншу зачіску. На стан волосся це не вплине.
Так що любителі коротких стрижок можуть радувати себе ними, а шанувальниці пишних об'ємних зачісок можуть робити їх хоч кожен день. Головне, щоб в організмі не було нестачі вітамінів і мінералів. Адже саме через них більшість людей втрачають своє волосся, красу і, як наслідок, впевненість в собі.