Лікар пояснила, в яких випадках лікування банками і йодної сіткою буде корисним
Які з народних методів лікування застуди дійсно допомагають одужати
Як навчила бабуся
Багато з нас звикли починати лікування застуди з включення в раціон ударних доз часнику, цибулі, промивання носа і ромашкового чаю. Так вчили мама і бабуся, які цим опікувались про наше здоров'я в дитинстві.
Але так чи корисні для здоров'я звичним багатьом процедури? Наприклад, лікування банками і йодової сіткою? Про це розповіла лікар-ендокринолог Зухра Павлова.
На її думку, далеко не всі звичні методи боротьби із застудою не те що дієві, але і безпечні. Якщо у людини висока температура і в цілому стан не дуже, то, перш ніж наважуватися на самостійне лікування, варто проконсультуватися з терапевтом або лікарем при наявності хронічних захворювань.
Не нашкодь!
- Якщо лікар оглянув пацієнта і призначив йому лікування, то допоміжні засоби з «народної медицини» не зашкодять. Однак самому собі «прописувати» таке лікування не варто, - стверджує Павлова.
З різноманіття способів лікування застуди, улюблених українцями, які дійсно можуть допомогти, медик виділила лікування банками. - Банка створює вакуум і підсилює приплив крові. Завдяки цьому на спині і поруч розташованих органах істотно прискорюється метаболізм, - визнає лікар. - Однак не варто намагатися вилікувати таким чином пневмонію. Без антибіотиків її не подолати. Більш того, «самоуправство» може істотно погіршити стан хворого.
Ефект плацебо ніхто не відміняв
Інший поширений спосіб лікування застуди - йодова сітка. З її допомогою деякі люди також намагаються заповнити дефіцит цього мікроелемента в організмі.
На думку Павлової, це марна затія, до сих пір вчені не змогли підтвердити цей постулат. - Ефект плацебо ніхто не відміняв. Якщо людина щиро вірить, що саме йодна сітка допоможе їй позбутися від того чи іншого, то, напевно, не варто забороняти цього робити. Це не завдасть глибокої травми, якщо тільки вона не буде зловживати і не спровокує опік.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?