Старість з сигаретою
Більшість курців усвідомлюють небезпеку своєї пристрасті, але нічого не можуть з цим вдіяти. Одні бояться, що відразу потовстіють, інші не зможуть жити без сигарет.
З віком нікотинова залежність здається нездоланною. Як правило, курці зі стажем димлять більше і вибирають більш міцні сигарети. Здається, їм уже нічого не допоможе. Але, як запевняють експерти, відмовитися від тютюну ніколи не пізно, а з віком це зробити навіть легше!
Нікотин вже капає
Чому у людей похилого віку вищі шанси відмовитися від тютюну? Так просто у них більше мотивації, адже з роками розвиваються задишка, кашель, захворювання серця і інші побічні ефекти від куріння. Тоді як молоді не так гостро відчувають на собі «принади» цієї шкідливої звички.
- Всупереч прийнятої думки, кинути палити в більш пізньому віці не так складно. Навпаки, курці роками розвивали в собі огиду до залежності, і чим довше людина курить, тим менш привабливим для неї це може здатися, - упевнений пульмонолог з Нью-Йорка, доктор медичних наук Армін Пур.
Досить, накурились!
За словами експерта, люди похилого віку частіше відчувають втому, задишку і постійний кашель. Також вони піддаються ризику серцевого нападу і багатьох небезпечних захворювань.
- У літньому віці у людей, що палять, в кілька разів вищі шанси померти від інсульту та інших хронічних захворювань, пов'язаних з курінням. Тривалість життя курців як мінімум на шість років менше, - констатує Армін Пур.
Тому він наполягає, що з роками відмовитися від сигарет легше, головне, треба усвідомити, які переваги відкриває це рішення.