З початком сезону кліщів корисно освіжити знання про звички цих маленьких кровососів
Не стрибають і не кусаються: п'ять міфів про кліщів
У багатьох одна лише згадка про кліщів викликає паніку. На цьому тлі виправдана обережність сусідить з незнанням проблеми, що може погіршити тривогу. З настанням теплої пори року саме час перевірити факти, щоб бути готовим до зустрічі з паразитом.
5 найбільш популярних міфів про кліщів, які не мають нічого спільного з реальністю:
Кліщі падають з дерев і стрибають. Вони не падають з дерев і не стрибають, а повзають по траві або гілках. Тут захист забезпечить одяг з довгими рукавами і піднятим коміром, штани, заправлені в шкарпетки.
Кліщі кусаються. Ні, вони проколюють шкіру. Спочатку кліщ дряпає шкіру, а потім колеться хоботком, щоб засмоктати кров.
Кліщів не потрібно видаляти, вони відпадають самі. Коли паразит наповнюється кров'ю, то розбухає і дійсно відвалюється. Але це може зайняти до одинадцяти днів - достатньо часу, щоб він заніс в організм купу хвороб. Так що не варто ризикувати, краще зняти кліща якомога швидше.
При видаленні кліщів їх треба викручувати. У кліщів немає ніякої спіралі, їх треба витягувати пінцетом або чимось подібним. Потрібно докласти трохи сили і терпіння, поки він повністю не відокремиться. Головне, діяти обережно.
Якщо голова кліща залишається, збільшується ризик зараження. Це не так. По-перше, те, що іноді залишається після необережного видалення - це не голова, а частинка кліща з зазублинами для проколювання шкіри. По-друге, це не становить ризику хвороби, так як кліщ не може виробляти слину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?