Ефективність знеболюючих ліків підвищується, якщо приймати їх за певною схемою
Метод «10-20»: як пити таблетки, щоб вони допомогли
Біль - таблетка - біль
Головний біль виснажує. На допомогу приходять доступні в аптеках знеболюючі таблетки з такими активними інгредієнтами, як диклофенак, ібупрофен або тріптани.
Будьте обережні: просто пити таблетку кожен раз, коли заболить голова - не найкраще рішення. Неправильне лікування або передозування можуть призвести до замкнутого кола: біль - таблетка -біль.
Зроби перерву
Про те, що багато хто з його пацієнтів роблять помилку, коли п'ють знеболюючі таблетки занадто часто, каже німецький лікар-терапевт Олівер Емріх. За його словами, якщо постійно приймати ліки, в кінцевому підсумку можна добитися протилежного ефекту і погіршити симптоми.
- Біль може почати жити власним життям через прийом таблеток. Це збільшує страждання, так як напади тривають довше і стають більш інтенсивними. Необхідно дотримуватися певний метод прийому таблеток, - пояснив Олівер Емріх.
Той самий метод
Щоб уникнути побічного ефекту в лікуванні головного болю фахівець рекомендує дотримуватися перевіреного на практиці «правила 10-20». Це означає, що приймати знеболюючі ліки треба не більше десяти днів в місяць, після чого робити перерву на 20 днів.
При цьому експерт відзначає, що ті ж диклофенак, парацетамол, АСК і ібупрофен є протизапальними засобами і просто не працюють при найпоширеніших типах головного болю.
Найчастіше головний біль призводить до напруження м'язових спазмів. Тому цілеспрямоване тренування м'язів і регулярні заняття спортом на витривалість - це найкраща профілактика.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
7 речей, які категорично не можна забороняти дитині
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом