Дослідження показали, що за алкоголізм відповідають нервові клітини мозку, відключивши які можна позбутися від залежності
Алкоголізм - одна з найсерйозніших проблем, з якою деякі борються протягом багатьох років. Нездорова тяга до спиртних напоїв псує життя не тільки бажаючим випити, а й оточуючим. Однак нещодавно вчені виявили, з якої причини це відбувається і знайшли спосіб, як припинити залежність, навчитися говорити «ні».
Клітини мозку
Пити чи не пити - ось у чому питання. За прийняття такого рішення, з часто не дуже неприємними і навіть згубними наслідками відповідають нервові клітини, які знаходяться в головному мозку. Про це розповіли шведські вчені з Лінчепінгского університету на чолі з Маркусом Хайлінгом, посилаючись на своє дослідження.
Дослідження на щурах
У якості піддослідних вчені використовували щурів. В ході дослідження фахівці виявили у тварин невелику групу нервових клітин у відділі головного мозку. Ці клітини відповідали за вміння гризунів обмежувати себе і нездатністю вчасно зупинитися. Першим навиком, як виявилося, володіла кількість щурів.
Пити, незважаючи на біль
Дослідження виявило у деяких гризунів схильність до компульсивному вживання спиртного. Тобто патологічне, що не піддається вольовому контролю прагнення прийняти алкоголь. Для того, щоб отримати невелику дозу заповітного напою, гризуни повинні були протягом 12 тижнів натискати на важіль. Через деякий час у щурів утворилася звичка. Тоді вчені підключили до важеля електричний струм, і щури стали отримувати його разом зі спиртним. Неприємні больові відчуття відлякали більшість тварин, проте приблизно третя частина продовжила натискати на важіль, незважаючи на біль.
Маленька, а вирішує
Виявилося, що в непідконтрольній тязі до алкоголю винна певна група нервових клітин. Вони знаходяться в мигдалевидному тілі, також відомому, як амигдалит. Цей відділ мозку відповідає за формування емоцій, в тому числі і появу страху. Дослідники за допомогою молекулярної біології відключали ці клітини, тим самим придушили компульсивний алкоголізм у гризунів. Щури знову стали здатні утриматися від вживання спирту. За словами самого Хайлінга, вчені не очікували, що маленька група клітин здатна породити алкоголізм, ставши біля керма в прийнятті складних рішень.