За попередніми даними, новий штам коронавірусу може протистояти антитілам щеплених людей, які вже перехворіли на коронавірус, ефективніше за своїх попередників. При цьому у Всесвітній організації охорони здоров'я зазначили, що однозначні висновки щодо властивостей "омікрону" робити поки що зарано
ВООЗ попередила про високий ризик глобального поширення штаму "омікрон"
Проте загальні ризики, пов'язані з його глобальним розповсюдженням, оцінюються як дуже високі. У доповіді ВООЗ зазначається, що в залежності від характеристик цього штаму можуть виникнути серйозні наслідки.
"Поки що неясно, чи викликає інфекція "омікрон" більш важке захворювання порівняно з іншими варіантами, включаючи "дельту"", - йдеться на сайті ВООЗ. На думку вчених, зростання кількості госпіталізацій у Південній Африці може бути пов'язане зі збільшенням загальної кількості заражених, а не зі збільшенням тяжкості захворювання. Також поки що не відмічено жодного випадку смерті від нового штаму.
Новий варіант SARS-CoV-2, який отримав назву "омікрон", ймовірно, викликав черговий сплеск заражень коронавірусом у ПАР. За словами фахівців, штам має надзвичайно велику кількість мутацій. Вперше "омікрон" було виявлено 23 листопада. Захворілих вже виявили в Австрії, Чехії, Нідерландах та інших країнах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен