Сонцезахисні окуляри – не просто модний аксесуар. Вони допомагають захистити очі від УФ-променів та зробити перебування на вулиці у сонячну погоду комфортнішим
Якість зору: поради щодо вибору сонцезахисних окулярів
Деякі дослідження показують, що ультрафіолетові промені можуть з віком завдати шкоди зору, йдеться на сайті Клівлендської клініки (Cleveland Clinic). "Надмірна дія УФ-випромінювання може пошкодити макулу, область у задній частині ока. Ризик найбільш високий, якщо ваші очі світлого кольору", - зазначають фахівці.
Крім того, УФ-промені можуть пошкодити поверхневі тканини ока, рогівку та кришталик. Згодом це пошкодження може призвести до катаракти, дегенерації жовтої плями та інших порушень зору, повідомляє Американська академія офтальмології (American Academy of Ophthalmology).
При покупці сонцезахисних окулярів важливо пам'ятати про деякі нюанси:
- Слід переконатися, що сонцезахисні окуляри захищають від ультрафіолетового випромінювання на 100%. Зазвичай це вказується на бирці або наклейці. При цьому темніші лінзи не завжди означають, що вони краще захищають від ультрафіолету.
- Поляризовані лінзи зменшують відблиски від поверхонь, що відбивають, але не блокують ультрафіолетові промені. Однак існують поляризовані лінзи, виготовлені з речовини, що блокує УФ-випромінювання. Краще вибирати їх.
- Сонцезахисні окуляри повинні мати максимально великі лінзи, щоб захистити очі від сонячного проміння. Тому фахівці рекомендують подумати про покупку великих сонцезахисних окулярів, які допоможуть запобігти попаданню УФ-променів на бічні сторони окулярів.
- Сонцезахисні окуляри з кольоровими лінзами (наприклад, янтарними чи сірими) не блокують більше сонячного світла. Однак коричнева або рожева лінза може забезпечити більший контраст.
- Сонцезахисні окуляри з хорошим захистом не обов'язково мають бути дорогими. Окуляри з аптеки зі 100-відсотковим захистом від ультрафіолету краще за сонцезахисні окуляри без захисту з дорогих магазинів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска