Здорова склера (білкова оболонка очей) – біла. Але в деяких випадках вона може змінювати свій колір. У такій ситуації важливо негайно проконсультуватись із офтальмологом. Іноді подібна зміна може сигналізувати про серйозні проблеми зі здоров'ям та загрожувати зору
Якість зору: чому білки очей змінюють колір і коли це небезпечно
Жовтий колір білків очей
Якщо жовтіє вся склера, це часто є ознакою жовтяниці. Важливо негайно звернутися до лікаря. Невелика ділянка жовтої тканини може бути пінгвекулою - новоутворенням в області кон'юктиви, що нерідко виникає внаслідок впливу на очі ультрафіолетових променів. Іноді такі ділянки можуть запалюватися і набувати червоного відтінку. За відсутності лікування пінгвекула може перерости на птеригіум – наростання на рогівку непрозорої тканини кон'юнктиви.
Коричневі плями
Плями коричневого відтінку можуть з'являтися на очах білків при первинному набутому меланозі. З нього може розвинутись небезпечне онкологічне захворювання – меланома. Тому важливо, не відкладаючи, показатися офтальмологу, попереджають фахівці Американської академії офтальмології.
Почервоніння склер
Воно може бути викликане різними станами чи травмами. Так, яскраво-червона пляма на білку ока часто виявляється наслідком субкон'юнктивального крововиливу, що виник через луснувшу судину. Така пляма може виглядати страшно, але зазвичай не несе серйозної загрози здоров'ю і часто проходить сама собою. Якщо білки червоніють, це зазвичай відбувається через розширення кровоносних судин у кон'юнктиві. Такий стан може виникнути при алергії, сухості очей, подразненні від контактних лінз або внаслідок очних інфекцій.
У деяких випадках почервонілі склер сигналізують про більш серйозні проблеми або захворювання очей, таких як, наприклад, глаукома. Важливо негайно звернутися до офтальмолога, якщо почервоніння супроводжується нечіткістю або погіршенням зору, болем, виділеннями.
Інші зміни кольору білків очей
Голубувато-сірий відтінок склери можуть набути після тривалого прийому деяких ліків, наприклад, ряду антибіотиків. Іноді склера стає тоншою, і судинна оболонка почне просвічуватись. Це можливе при деяких рідкісних захворюваннях, а також при анемії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі