При тривалому лежанні на животі, як доводять наукові дослідження, процес лікування коронавірусу відбувається швидше. Але виявилося, що більшість хворих проводять у такому становищі замало часу
Вчені: лежання на животі допомагає швидше вилікувати важкий ковід
Як показують результати дослідження, опубліковані у виданні The BMJ, більшість пацієнтів у лікарні не можуть довго лежати на животі, щоб прискорити одужання. Стало відомо про ефективність такого методу у лютому 2020 року.
Команда вчених із США та Канади в рамках недавнього дослідження вивчила вплив лежання на животі на зменшення симптомів дихальної недостатності та зниження ризику смерті у людей із COVID-19. Важливо, що всі пацієнти перебували у лікарні.
Взяли участь у дослідженні 248 неспаних пацієнтів. Вони надійшли до клінік США та Канади в період з травня 2020 року по травень 2021 року. Вони не були в критичному стані, проте потребували додаткового кисню. Середній вік піддослідних становив 56 років, 36 відсотків із них були жіночої статі.
Частина пацієнтів мала протягом дня лежати деякий час на животі, а інша частина - робити все, що зазвичай. Перші мали лягати на живіт чотири рази на день і так лежати до 90 хвилин. Виявилося, що протягом перших 72 годин у середньому пацієнти лежали лише близько 2,5 години на день. Причиною цього був дискомфорт людей. Також з'ясувалося, що ймовірність смерті, появи потреби у штучній вентиляції легень або погіршення дихальної недостатності була однаковою в обох групах. Показники, які свідчать про те, наскільки добре легені переносять у кров кисень, також не відрізнялися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен