З віком у жінок можуть з'являтись зайві кілограми. Кожна хоче цього уникнути.
Набір ваги з віком
В юності більшості з нас нескладно тримати струнку фігуру (звичайно, якщо немає проблем зі здоров'ям), а ось з роками стає все важче. Цифри на вагах так і прагнуть нас "обтяжити". Вся справа у гормональних змінах.
За статистикою, у період між 20 і 50 роками людина набирає приблизно 7-10 кг. У когось це відбувається поступово, у когось вага збільшується у певні періоди: наприклад, під час менопаузи у жінок. І це природно, оскільки вже в пременопаузі яєчники виробляють менше естрогенів, що вже говорити про саму менопаузу.
Оскільки естрогени беруть безпосередню участь у процесах обміну речовин, коли вони зникають, метаболізм стає у рази повільнішим, починають формуватися жирові відкладення. Це свого роду механізм компенсації – жирова тканина стає чи не єдиним джерелом естрогенів.
Ще один фактор, який впливає на збільшення ваги — різке зменшення фізичної активності, яке у більшості відбувається з роками. Відповідно, м'язова тканина скорочується, але на зміну їй приходить жир.
А далі все ланцюжком: ожиріння наближає старість на рівні клітин і скорочує тривалість життя. Також у людей із зайвими кілограмами набагато гірше з віком починають працювати імунні захисні функції.
Що робити? Зменшити калорійність раціону, обмежити споживання вуглеводів, вживати більше овочів та фруктів. Збільшити фізичну активність, контролювати свою вагу, займатися зміцненням м'язів та суглобів. Зменшити ризики розвитку серцево-судинних захворювань, намагатися якомога довше зберегти інтимне здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу