Діти найчастіше полюбляють спати на животі, а дорослі на боці.
Сон для здорового серця
Це відбувається через вікові зміни опорно-рухового апарату: втрата гнучкості хребта, важче підняти грудну клітину під час дихання. Може виникати відчуття, що серце б'ється об грудну клітину.
Людям, які страждають на ішемічну хворобу серця, а також аритмію, потрібно враховувати певні особливості. Наприклад, пацієнти із серцевою недостатністю нерідко відзначають збільшення задишки, коли сплять на лівому боці. Їм краще спати на правому.
Спати на правому боці сердечникам корисніше і з інших причин. У такому положенні зменшується діаметр лівого передсердя, знижується навантаження на шлуночки серця, падає легеневий капілярний та венозний тиск.
Також у положенні на правому боці зменшується тонус симпатичної та парасимпатичної нервової системи. Збільшуються функції лівого та правого шлуночків. Зменшується виразність апноє (хропіння), що особливо важливо для пацієнтів з аритмією. ⠀ Але в той же час лікар зазначає, що перераховані вище рекомендації стосуються лише тих випадків, у яких йдеться про захворювання серця. При низці інших патологій, навпаки, буде корисніше спати на лівому боці.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?