Залізо - один з найважливіших елементів, при нестачі якого страждає весь організм. Через дефіцит заліза клітини недоотримують кисень і відтак голодують.
Дефіцит заліза в організмі
Накопичення заліза, саме відбувається у вигляді феритину. В одній молекулі феритину міститься близько 3000 атомів заліза. Синтез феритину відбувається здебільшого у печінці.
Організм сам регулює споживання та всмоктування заліза. Якщо є дефіцит, то накопичення для запасу не відбуватиметься, залізо витрачається відразу не поточні потреби організму. Тобто феритин в аналізах при нестачі заліза падатиме.
Однак підвищуватись феритин може не тільки при надлишку заліза, але і при запаленні. Часто запальні реакції маскують анемію.
При нестачі заліза в організмі розвивається хронічна гіпоксія. Вона призводить до порушень функції нервової системи (запаморочення, біль голови, шум у вухах, набряк мозку, кома, зниження уваги, розумової діяльності, порушення сну, координації, тривожність, депресія).
Також дефіцит заліза провокує проблеми із зором, порушення функції серцево-судинної системи та інших органів (ендокринної системи, шлунково-кишкового тракту, статевої, імунної системи).
Намагайтеся вчасно виявляти та компенсувати дефіцит заліза в організмі. В аналізах спостерігаємо загальний аналіз крові, феритин, трансферрин, сироваткове залізо, загальний білок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою