Перебування під відкритим сонцем може закінчитись не привабливою засмагою, а опіками та почервоніннями на шкірі.
Правила безпечної засмаги
Засмагати корисно, адже коли ми знаходимося на сонечку в купальнику з відкритими частинами тіла, у нас починає синтезуватися вітамін D. Але важливо правильно вибирати час – вранці до 12.00 та ввечері після 15-16 години.
Якщо у вас світла чутлива шкіра, візьміть із собою на пляж парасольку. Всі умови будуть дотримані - і вітамін D виробляється, і засмага рівна, і опіків не буде.
Під прямим сонячним промінням, особливо опівдні, краще не перебувати взагалі! Така засмага сприятиме старінню шкіри, появі пігментних плям.
Пряма дія сонячних променів на шкіру – це завжди стрес. Тому бажано захищати її у літній період. Навіть якщо ви не збираєтеся на пляж, коли ми рухаємося просто вулицею, шкіра теж піддається впливу сонця.
Як захистити шкіру? За допомогою гарного сонцезахисного крему з високими ультрафіолетовими фільтрами. Якщо хочете, щоб засмага лягла рівно, приймайте бета-каротин.
Якщо сонячного опіку уникнути не вдалося, є швидка допомога — олія лаванди. На невелику ділянку можна наносити у чистому вигляді. На все тіло — у розведеному вигляді з мигдальною або кокосовою олією (на 5 мл базової олії 10 крапель олії лаванди).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска