Якщо раніше настання клімаксу збігалося з початком старості, то сучасна жінка, завдяки збільшенню тривалості життя, проживає в клімаксі приблизно третину життя.
Готуємось до клімаксу
Що потрібно зробити, щоб ця третина пройшла максимально якісно? Гінеколог
По-перше, принести на прийом до гінеколога свій менструальний календар. У перехідному періоді менструальний цикл спочатку коротшає, потім з'являються затримки.
Якщо збої циклу або мізерні місячні почали відзначатися вже у віці до 45 років, це говорить про те, що на те є певні приховані причини.
Найчастіше ці причини пов'язані з порушеннями у роботі щитоподібної залози чи яєчників. Їх треба перевірити.
Якщо місячні починають періодично зникати на 3 місяці, це говорить про те, що менопауза вже близько, і вона настане найближчими роками. Обов'язково скажіть про це своєму гінекологу, якщо місячні стають дедалі рідшими. Це допоможе лікареві зрозуміти, в якому періоді ви знаходитесь безпосередньо: репродуктивному, перехідному або менопаузальному.
Дуже важливо вчасно виявити дефіцити статевих гормонів, якщо вони є. Непрямими ознаками їх нестачі є депресія, хворобливі відчуття у суглобах, низьке лібідо, сухість піхви, безсоння. У випадку, якщо у вас є більшість цих ознак, необхідно вчасно вводити замісну гормональну терапію.
Обов'язково здаємо аналіз крові на ФСГ і визначаємо фолікулярний запас, що залишився (за допомогою УЗД).
Навіть якщо у вас вже нерегулярні місячні, не нехтуйте контрацепцією. Вагітність у віці 40 років – досить поширене явище саме через ігнорування контрацепції. А вагітність у віці часто протікає з ускладненнями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою