Вчені зі США та Великобританії з'ясували, що впливає на бадьорість та уважність людини протягом дня. Серед загальних факторів можна виділити їжу, сон та глюкозу.
Дослідники з Каліфорнійського університету до Берклі та Королівського коледжу Лондона визначили фактори бадьорості. Для експерименту знадобилося 833 добровольці зі США та Великобританії. Їхній середній вік — 46,2 роки. Випробувані їли на сніданок кілька страв, що відрізнялися за складом поживних речовин.
Усі засипали о 23:25, спали по 7,66 години, снідали о 08:12. Через два тижні з'ясувалося, що люди, які спали довше, наступного дня відчували себе більш зосередженими та жвавими. Також учасники були пильнішими та бадьорішими, коли напередодні були фізично активні, але не в нічний час.
Допомагав сніданок із високим вмістом вуглеводів. Їжа, багата на білки, знижувала рівень бадьорості. У 98% випадків учасники не вживали кофеїну. Таким чином, каву на сніданок не можна назвати важливим фактором бадьорості. Нижчий рівень глюкози після сніданку допомагав залишатися бадьорим.
Вчені виділили чотири ключові фактори, які були важливими: настрій, вік, якість сну та частота прийомів їжі.
"Справді, учасники, які їли в середньому п'ять разів на день і більше, мали значно нижчий рівень пильності, ніж ті, хто їв по три-чотири рази на день", - зазначили автори дослідження.