Зберегти ходу легкою та красивою допоможуть заняття спортом.
Особливості ходи та здоров'я
За словами лікарів особливості ходи можуть успадковуватися, а також вона змінюється залежно від процесів, що впливають на здоров’я людини. Такими процесами, наприклад, можуть бути хвороби або старіння.
Японські учені-геронтологи вважають, що швидкість або темп ходи людини — це показник її схильності до довголіття. Якщо в процесі старіння людина не втрачає швидкості своєї звичної ходи, у неї є всі шанси дожити до 80 років.
Лікарі ж розповіли, що хода є маркером багатьох порушень в здоров’ї. Наприклад, гучний тупіт ніг при ходьбі може говорити про втрату чутливості в кінцівках, що часто буває при дефіциті вітаміну B12 і при розвитку діабету.
Якщо людина не розгойдує при ходьбі руками, це може говорити про м’язове затискання в плечовому поясі — типове явище при сидячій роботі та загальній малорухливості.
Погано розвинені м’язи, слабкий м’язовий корсет ведуть до того, що порушується постава, опускаються плечі та голова, виникає сутулість. При ході органи грудної клітини стискаються і порушується надходження кисню в кров. Як наслідок, виникають втома, часті головні болі.
Така риса ходи, як клишоногість, може бути вродженою, але також може виникати у зв’язку з дефіцитом вітаміну D в організмі. За словами лікарів, нестача цієї речовини часто призводить до зміни форми ноги через що розвивається рахіт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу