Американські вчені проводили дослідження, аби з’ясувати, як правильно спати, щоб бути здоровими.
Відсутність сну та вплив на серце
Вчені стверджують, що відсутність регулярного відпочинку вночі негативно впливає на роботу серця. Це може викликати атеросклероз. Авторка дослідження Келсі Фулл, доцентка відділення епідеміології у Вандербільті уточнила, що це вперше фахівці змогли довести зв’язок між атеросклерозом та недостатньою тривалістю сну.
В експерименті взяли участь дві тисячі пацієнтів віком від 45 до 84 років без жодного серцево-судинного захворювання. Учасники носили спеціальні наручні пристрої, які визначали тривалість неспання та сну. Пацієнти щодня заповнювали щоденники. А згодом взяли участь в одному нічному дослідженні, під час якого експерти вимірювали фази сну, дихання, частоту серцевих скорочень, час пробудження й засинання.
Дослідники виявили, що люди з нерегулярною тривалістю сну мають більшу схильність до розвитку атеросклерозу (утворення на стінках артерій бляшок). Хвороба призводить до звужування артерій, блокується приток крові, поживних речовин і кисню до органів.
Якщо різниця тривалості сну становить понад дві години на тиждень, на 12% збільшується ймовірність утворення у людини каротидних бляшок. Також збільшується і ймовірність звуження периферичних артерій
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу