Згідно з поточним станом досліджень, хрускотіння пальцями не вважається небезпечним і не є можливою причиною таких захворювань, як артроз або артрит.
Хрускотіння пальцями
Дослідження не виявили відмінностей у частоті захворювань у суб'єктів, що хрустять пальцями. Набряк, менша сила захоплення і дещо вища рухливість пальців можуть виникнути тільки невдовзі після потріскування.
Тріск або хрускіт у пальцях викликаний викидом бульбашок газу в синовіальну рідину, що оточує суглоби. Це діє як мастило в суглобах і робить їх більш гнучкими.
Синовіальна рідина містить розчинені гази, зокрема азот. Коли ви розсуваєте пальці, наприклад, розводячи або випрямляючи пальці, тиск у суглобах зменшується. Це дозволяє розчиненим газам виходити з рідини та утворювати невеликі бульбашки газу.
Характерний звук виникає, коли ці бульбашки газу швидко сплескуються або вибухають.
Після того, як синовіальна рідина повертається до нормального тиску, потрібен деякий час, щоб у рідині знову накопичилося достатньо газу, щоб видати тріск.
Дослідники, які проводять дослідження з цього питання за допомогою апарату МРТ, виявили, що бульбашки не обов'язково повинні луснути, щоб тріснути. Звук також може бути викликаний розривом синовіальної рідини, внаслідок чого везикули резонують.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен