Міома матки – гормонозалежне новоутворення доброякісного характеру, механізм формування якого обумовлений збільшенням числа гладком’язових клітин у тілі або шийці органу.
Міома матки
Основна відмінність такої пухлини – чітка ізоляція капсули від інших тканин. Захворювання переважно зустрічається у жінок репродуктивного віку. У дитячому віці на початок менструацій патологія не діагностується ніколи. У період клімаксу пухлина може припинити рости та самостійно регресувати.
Причини розвитку міоми матки
Достовірної та остаточної інформації про те, які саме стани є джерелом патології, поки що фахівці не дають. Ведуться численні дослідження, які визначили низку факторів, що сприяють виникненню пухлини. До них належать:
- множинні пологи; - неодноразові переривання вагітності, зокрема медикаментозним шляхом; - інвазивні діагностичні та лікувальні процедури, проведені в шийці або тілі матки; - ускладнені пологи; - виношування багатоплідної вагітності з наступними природними пологами; - хронічний ендометрит; - порушення кровообігу в органах малого тазу; - різні гормональні розлади, пов’язані з дисбалансом естрогену та прогестерону; - наявність в організмі хронічних осередків інфекції.
Фахівці вважають, що одну з провідних ролей у механізмі формування патології грає спадковий фактор: якщо у жінки в роді були випадки міоми матки, існує велика ймовірність розвитку аналогічного захворювання як у неї, так і наступного покоління жіночої лінії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що не можна забороняти дітям?
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини
Тушковане куряче філе з гарбузом в сметанному соусі