Якщо у жінки є потреба дослідити матку всередині, то для цього застосовується гістероскопія.
гістероскопія
Це метод малоінвазивного обстеження порожнини матки за допомогою гістероскопа, з подальшим проведенням (за потреби) діагностичних та оперативних маніпуляцій. Гістероскопія дозволяє виявляти та усувати внутрішньоматкові патології, видаляти сторонні тіла, брати біопсію тканин, видаляти поліпи ендометрію. У процесі обстеження доступні хірургічні процедури для усунення маткових причин безплідності - ендометріальні поліпи, субмукозні міоматозні вузли, гіперпластичні осередки ендометрію, внутрішньоматкові синехії та перегородки. Гістероскопія проводиться під час ранньої фолікулярної фази, як правило, на 6-11 день менструального циклу, іноді 5 - 13 день м. ц.
Для проведення гістероскопії використовується спеціальний оптичний прилад – гістероскоп. Гістероскоп може мати вигляд довгої тонкої трубки, на кінці якого розташоване джерело світла, відеокамера та канал для введення інструментів. Гістероскоп вводиться в матку через піхву. Коли гістероскоп проходить через шийку матки, лікар вводить у матку невелику кількість рідини, щоб розправити стінки матки та полегшити їх огляд. Загальна тривалість обстеження може становити 30-40 хвилин.
Протягом кількох днів після гістероскопії можлива поява кров'янистих або слизових виділень з піхви. Також можливі незначні болі в ділянці промежини або внизу живота. Як правило, ці симптоми швидко проходять і не потребують спеціального лікування. При сильних болях можна прийняти знеболювальне (наприклад, 1 таблетку Ібупрофену).
А це означає, що не варто боятися такої процедури.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу