Більшість жінок мріє про своїх дітей. Але є хвороби, котрі заважають їм це зробити.
ендометрит
Безпліддя виникає як ускладнення багатьох гінекологічних захворювань. Одним із захворювань, що призводить до проблем із зачаттям та виношуванням вагітності є хронічний ендометрит. Це хронічне запальне захворювання, у якому насамперед уражається внутрішня оболонка матки — ендометрій й у важких випадках запальний процес залучається м'язовий шар матки — міометрій.
Найчастіше ендометрит викликається мікроорганізмами, що вражають циліндричний епітелій каналу шийки матки: гонококи, хламідії, а також бактеріями, що викликають бактеріальний вагіноз.
Класичні ознаки ендометриту – біль унизу живота, підвищення температури тіла. Однак найчастіше ці прояви слабо виражені або відсутні зовсім, що призводить до запізнілої діагностики та підвищує ризик ускладнень.
Зміна слизової оболонки матки на тлі запальної патології може призводити до атрофії, кістозних змін або гіперплазії ендометрію. Стійкі патологічні зміни ендометрію, що спостерігаються при хронічному ендометриті, призводять до мимовільних викиднів, часто звичних, або безпліддя. Для правильної постановки діагнозу, особливо у важких випадках, коли будь-яка помилка може спричинити важкі ускладнення, проводять діагностичну гістероскопію з біопсією ендометрію.
Тому уважно слід прислухатися до підказок власного організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу