Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Алкогольний галюциноз

Категорія: 

Алкогольний галюциноз - психоз, який розвивається у II та III стадії алкоголізму і характеризується наявністю слухових галюцинацій. Клінічно проявляється у гострій і хронічній формах. Гострий галюциноз виникає в період ААС або під час запою. Клінічна картина визначається слуховими галюцинаціями, що мають характер монологу, діалогу або полівербального слухового галюцинозу з тематикою звинувачення хворого в пияцтві, спогадами про його минулі вчинки, загрозою жорстокої розправи, яку він заслужив. Інколи частина голосів захищають хворого. Внаслідок галюцинацій домінує афект напруженої тривоги, страху, відчаю, які посилюються ввечері і вночі. Свідомість збережена. Алкогольний галюциноз триває 2-4 тиж, інколи абортивно - 1-3 доби. Критичне ставлення до свого хворобливого стану під час гострого психозу відсутнє. Хронічний алкогольний галюциноз триває місяцями і роками, клінічно нагадує шизофренію. Але на відміну від неї поступово з'являється критичне ставлення до галюцинацій. Хворий звикається з ними і намагається не звертати уваги. Дефекту особистості за шизофренічним типом немає.
При гострому алкогольному галюцинозі хворий, боячись розправи або виконуючи волю наказових галюцинацій, може здійснити небезпечні дії (частіше самогубство). Такі самі вчинки інколи скоюють хворі на хронічний галюциноз при його загостренні.
Невідкладна долікарська допомога полягає у внутрішньом'язовому введенні 2 мл 2,5 % розчину аміназину або 2 мл 0,5 % розчину галоперидолу з 2-4 мл 0,5 % розчину седуксену (реланіуму, сибазону). Хворий з гострим психозом підлягає негайній госпіталізації в психіатричну лікарню.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus