Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Хвороби
Асфіксія (ядуха) при травмах і захворюваннях щелеп та обличчя

Категорія: 

Асфіксія (ядуха) при травмах і захворюваннях щелеп та обличчя - це тяжкий розлад або зупинка дихання, спричинені обтурацією, стисненням верхніх дихальних шляхів.

Клініка


При гострій асфіксії дихання прискорене і глибоке, з включенням допоміжних м'язів. Спостерігається западання міжреберних проміжків надчеревної ділянки. Вдих шумний, зі свистом. Обличчя синюшне або бліде, шкіра набуває сірого забарвлення, губи і нігті ціанотичні. Пульс сповільнений або прискорений. Серцева діяльність швидко падає, кров стає темною. Стан збудження змінюється розвитком стану непритомності; зупиняються дихання і серце, швидко настає смерть. При асфіксії в стадії компенсації потерпілий сидить, нахиливши тулуб і голову вперед і вниз, шию максимально витягує, рот відкритий, язик виступає назовні, очі виражають страх. Через страх смерті внаслідок ядухи потерпілий не СНИТЬ; він змучений спрагою і голодом.

Діагностика


Діагноз у гострих випадках не викликає труднощів. У хворих із затяжною формою асфіксії визначити механізм і причини порушення дихання важче. При вогнепальних пораненнях треба мати на увазі можливість розвитку шоку. Потерпілого слід старанно обстежити, враховуючи ймовірність виникнення аспіраційної пневмонії.

Лікування


Швидке усунення причин, що перешкоджають акту дихання; фіксація язика, очищення порожнини рота від сторонніх тіл, згустків крові. Якщо це не вдається - терміново проводять трахеотомію. При різкому ослабленні і зупинці дихання вдаються до застосування сучасних прийомів реанімації
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus