Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Дитячий церебральний параліч

Категорія: 

Дитячий церебральний параліч - порушення рухової функції у дітей, яке може супроводжуватися розладами мови і психіки. Розвивається внаслідок ураження головного мозку ннутрішньоутробно, під час пологів або в ранній період життя дитини (під впливом інфекцій, інтоксикацій, судинних порушень або травм).

Клініка дитячого церебрального паралічу


За клінічними проявами його поділяють на групи з переважним ураженням відповідно пірамідної, екстрапірамідної і мозочкової систем. До першої групи, найбільш поширеної, належить спастичний параліч, або хвороба Літтля. Діти з хворобою Літтля погано розвиваються фізично, із запізненням починають стояти, сидіти, ходити, говорити. З віком руховий дефект зменшується, в легких випадках повністю зникає. Психічних порушень немає або вони незначні. Захворювання інколи поєднується з епілептичними припадками.

Лікування дитячого церебрального паралічу


Лікування спрямовують на відновлення рухових функцій, мови, боротьбу з епілептичними припадками, відставанням у психічному розвитку. Потрібно систематично проводити лікувальну фізкультуру, щоденно робити масаж м'язів тулуба і кінцівок. Показані заняття з логопедом. Призначають теплі ванни, препарати, що нормалізують м'язовий тонус (мідокалм, баклофен, еленіум та ін.), а також метаболічної дії (пірацетам, енцефабол, аміналон, пікамілон, церебролізин) курсами залежно від ступеня й характеру порушень.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus