Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Фронтит

Категорія: 

Фронтитом називають гострий запальний процес, місцем локалізації якого є лобові пазухи. Так як у маленьких дітей лобова пазуха практично не розвинена, то фронтит може виникнути тільки в старшому віці. У більшості випадків захворювання протікає набагато складніше, ніж запальний процес інших придаткових пазух, виникаючи на фоні ГРВІ та грипу. При приєднанні бактеріальної інфекції виникає бактеріальний фронтит, який обумовлений більш важким і тривалим перебігом.

Інакше передумовами виникнення захворювання є: алергічний риніт, карієс, травми голови, пухлини, поліпи в носі, імунодефіцит.

Основні симптоми захворювання


Основними ознаками фронтиту вважається: хворобливі відчуття в області лоба, які можуть посилюватися при натисканні й повороті голови, утруднене носове дихання, незначне підвищення температури. Можлива невелика припухлість в області верхнього століття і чола, сльозотеча, порушення апетиту і сну, загальна млявість.

Що ж стосується хронічної форми захворювання, варто сказати, що вона характеризується менш вираженими ознаками, тупим болем, нежиттю з неприємним запахом, отхаркиванием мокроти вранці.
Точний діагноз може поставити тільки фахівець, на підставі скарг хворого, при постукуванні по передній стінці лобової пазухи і виявлення болючості, а також рентгенівський знімок. Іноді потрібно зробити аналіз крові і бактеріальний посів для виявлення збудника, а також його чутливості до різних антибіотиків.
У деяких випадках спостерігаються ускладнення фронтиту. А точніше перехід запального процесу з утворенням нориць на окістя, менінгіт, наявність гною між твердою мозковою оболонкою і кістками, абсцес головного мозку.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus