Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби








Кровотечі маткові когаулопатичні

Категорія: 

Можуть виникнути при різних видах акушерської патології: відшарування нормально розташованої плаценти, емболія навколоплідними водами, тяжкі форми токсикозу, мертвий плід, масивні кровотечі з геморагічним шоком різноманітної етіології (атонія матки, її розрив, розриви м'яких тканин). Крім того, вони можуть зумовлюватися дефектами системи гемостазу (гемофілія, тромбоцитопенія і тромбоцитопатія, диспротромбія).

Основою патогенезу коагулопатичної маткової кровотечі є синдром дисемінованого внутрішньосудинного зсідання (ДВЗ). Так, при емболії навколоплідними водами у кровоносне русло потрапляє велика кількість тромбопластину, що спочатку призводить до гіперкоагуляції з множинним тромбоутворенням. При цьому відбувається перевитрачання факторів зсідання крові і тромбоцитів (коагулопатія і тромбоцитопенія використання), активізуються фібриноліз і протеоліз (розчиняються тромби). Внаслідок цього виникають маткові кровотечі та загальна кровоточивість за змішаним капілярно-гематомним типом.

Клінічна картина коагулопатичних кровотеч

Клінічна картина коагулопатичних кровотеч досить характерна: незважаючи на щільність матки спостерігається сильна маткова кровотеча. При цьому спочатку утворюються пухкі кров'яні згустки, а згодом кров стає рідкою. З'являються петехіальні висипання на шкірі обличчя і верхніх кінцівок, гематоми і кровотечі в місцях ін'єкцій. Посилюється кровотеча з операційної рани чи ран м'яких тканин пологових шляхів, яка не зупиняється після накладання додаткових швів. Можлива кровотеча з порожнини рота і носа, сечовивідних шляхів, шлунка (блювання 'кавовою гущею'). При цьому також порушуються функції життєво важливих органів і систем, про що свідчать оліг- чи анурія, розлади дихання, мозкового кровообігу та ін. Прогноз щодо життя більшою мірою залежить від тривалості й масивності кровотечі, ніж від лікувальних заходів.

Лабораторна діагностика синдрому ДВЗ грунтується на виявленні ознак коагулопатії і тромбоцитопенії використання, збільшення кількості продуктів деградації і фібриногену.

Лікування коагулопатичних кровотеч

Використання гепарину разом із замороженою плазмою (містить антитромбін III, необхідний для дії гепарину), переливання теплої донорської крові, плазми, фібриногену, кріопреципітату, тромбоцитарної маси. Введення інгібіторів протеолізу (трасилол, контрикал, гордокс).
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus