Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Пігментний невус

Категорія: 

Пігментний невус - уроджена або набута доброякісна пухлина шкіри, що характеризується різноманітністю клінічних проявів. Трапляється однаково часто як у чоловіків, так і в жінок.
Інтенсивність пігментації і величина невусів різні. За характером росту розрізняють плоскі, папілярні, вузлуваті, бородавчасті і волосяні форми, а залежно від того, в якому шарі шкіри розташовані скупчення меланоцитів, і особливостей клінічної картини - пограничний (епідермально-дермальний), внутрішньодермальний, змішаний і голубий (синій) невуси. Найчастіше трансформуються в злоякісну меланому пограничний, волосяний і голубий невуси. Цьому сприяють хронічне травмування (тертя), зривання, припікання їх, а також інтенсивна інсоляція. Активізація росту невусів спостерігається в період статевого дозрівання, вагітності. Ознаки їх малігнізації такі: збільшення або зменшення інтенсивності пігментації, підсилення росту й ущільнення плями, поява печії і свербіння в ділянці новоутворення, обідка гіперемії по краю пухлини, ерозії й кровотечі, а також вторинних вузликів навколо основного вогнища. Проводити біопсію і пункцію пухлини при підозрі на злоякісне переродження пігментного невуса забороняється, оскільки це може сприяти дисемінації. Допускається цитологічне дослідження відбитків з ерозивної поверхні пухлини.
Лікування пігментного невуса полягає в широкому висіченні пухлини.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus