Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Хвороби
Пухлини носа і його придаткових пазух

Категорія: 

Доброякісні


Доброякісні: папіломи у вигляді ворсинчастих утворів або цвітної капусти, найчастіше трапляються в переддвер'ї порожнини носа. Лікування хірургічне.

Злоякісні


Злоякісні: рак, саркома.
Клініка. Однобічне повільно прогресуюче утруднення носового дихання; кров'янисті, часто з неприємним запахом виділення. При розростанні пухлини або у випадку, коли вона виходить з придаткової пазухи, можуть спостерігатися такі симптоми: невралгія трійчастого нерва, прояви відтиснення тканин ростучим вузлом пухлини (екзофтальм, зміщення очного яблука, випинання м'яких частин щоки, носа, ділянок решітчастої кістки, лоба), розширення альвеолярного відростка (перестають підходити зубні протези, раптово розхитуються зуби). Навколо пухлини завжди виявляють запалення слизової оболонки носа і його придаткових пазух, гнійні виділення, а також поліпи, що зумовлює неправильний діагноз, а відтак запізнення з радикальним оперативним втручанням. При однобічному прогресуючому закладанні носа, домішках крові у виділеннях з нього або неболючому припуханні обличчя в осіб, у яких до того не спостерігалося хвороб носа, в першу чергу у людей віком понад 50 років, завжди треба мати на увазі можливість злоякісної пухлини.
Лікування. При підозрі на пухлину носа і його придаткових пазух необхідна консультація оториноларинголога.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus