Останнім часом все більше людей працюють вдома, а це означає, що вони мало рухаються. Як цього можна уникнути?
сидячий образ життя
Поділ понять «малорухливість» і «пасивне проведення часу» передбачає, що може одночасно бути фізично активним, тобто набирати рекомендовану кількість навантажень - і все одно занадто багато часу проводити сидячи. Наприклад, якщо людина їздить на роботу і назад велосипедом, але при цьому весь робочий день сидить за комп'ютером, майже не встаючи, то користь від їзди велосипедом буде мінімальна або користі ніякої не буде.
Якщо ж людина веде малорухливий спосіб життя, швидше за все, водночас вона занадто багато сидить. Очевидно одне: якщо людина проводить більше часу сидячи, то ризик виникнення проблем зі здоров'ям, насамперед серцево-судинних захворювань та метаболічного синдрому стає вищим.
Спостерігаючи таку тенденцію, рекомендується по можливості скорочувати пасивне проведення часу: 1. Робити перерву, щоб рухатися або розім'яти м'язи за робочим столом; 2. Частіше вставати, не проводити багато часу в одній і тій самій позі; 3. Використовувати будь-яку можливість пройтись пішки; 4. В обідню перерву вийти з офісу та прогулятися на свіжому повітрі.
Це дозволить дати навантаження на м'язи, що не працювали перед цим, уникнути застою крові і скоригувати метаболічні процеси, активізувати і покращити роботу головного мозку і всього організму в цілому.
І головне пам'ятайте, що ви працюєте на власне здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як відучити дитину гризти нігті?
Зовнішність, здоров'я, інтелект: від кого з батьків вони передаються дітям?