Сучасне покоління людей дуже мало рухається, а від цього виникає чимало проблем.
За даними ВООЗ, від нестачі фізичної активності щорічно помирає 3,2 млн. осіб. За підрахунками вчених, за останні 100 років люди почали рухатися на 96% менше. Ризик раптової смерті у мало активних людей на 20-30% вищий, ніж у фізично активніших.
Сидячий спосіб життя (гіподинамія) є одним із факторів ризику розвитку таких неінфекційних хронічних захворювань, як рак товстої кишки та молочної залози, сечового міхура, нирок, легенів, матки, діабет другого типу, ішемічна хвороба серця, ожиріння, гіпертонія, остеопороз та ін.
Найчастіше гіподинамія пов'язана з неправильним способом життя або сидячою роботою, за винятком вимушених причин (інвалідність, тривале захворювання).
Експерти ВООЗ рекомендують 150 хвилин помірних (прогулянка, йога та стрижка газону та ін.) вправ або 75 хвилин енергійних (біг чи біг підтюпцем, швидку їзду на велосипеді та плавання) вправ на тиждень. Бажано поєднувати і те, й інше. У середньому щодня потрібно займатися 30 хв. Якщо Вам складно займатися півгодини поспіль, можна розбити навантаження на 2 підходи по 15 хв або 3 - по 10 хв.
Якщо Ви раніше не тренувалися і у Вас сидячий спосіб життя треба починати з малого, поступово підвищуючи рівень активності. При сидячій роботі намагайтеся щогодини вставати і рухатися (легкі вправи, дихальна гімнастика, ходьба) хоча б кілька хвилин, а краще 5-7 хв.
А ви багато рухаєтеся?