Якщо ви вже плануєте всерйоз відмовитися від цукру або зменшити його кількість в раціоні, у нас є кілька корисних порад.
1. Робіть це повільно. Поступово відучувати себе від шкідливої звички набагато простіше, тому що у мозку (який теж м'яз і до того ж досить лінивий) є достатньо часу звикнути до нового способу життя. Розбийте процес на маленькі етапи - і завдання вже не буде здаватися нездійсненним.
2. Додавайте в їжу корицю: посипайте нею кашу, запікайте з нею яблука. Дослідження показують, що близько 6 грамів спеції знижують рівень цукру в крові після прийому їжі. І ще один лайфхак: коли дуже хочеться солодкого, просто понюхайте ваніль.
3. Їжте до того, як відчуєте сильний голод. На жаль, сила волі не зможе йому протистояти, і великий шанс не помітити, що ви з'їли зайвого.
4. Частіше займайтеся спортом. Цукрова залежність має психологічне коріння. Спробуйте її перехитрити: добре відомо, що фізичне навантаження сприяє виробленню ендорфінів, які успішно замінять радість від шоколадки.
5. Більше спіть. Нестача сну не тільки негативно відбивається на здатності приймати рішення, але і безпосередньо впливає на тягу до солодкого.
6. Змініть своє ставлення до цукру. Замість того щоб постійно псувати собі настрій і говорити: «Я хочу це з'їсти, але мені треба схуднути» - скажіть: «Я люблю своє тіло і знаю інші способи порадувати його, крім шоколаду / печива / цукерки».
7. Домовляйтеся з собою. Передбачаючи чергову «ломку», якої не зможете протистояти, поставте собі умову: або ви їсте зараз щось солодке, або не додасте в ранкову вівсянку мед.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою