Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиДекосепт

“БОРЕР ХЕМІ АГ”, Швейцарія


Інструкція


Загальна характеристика:

основні фізико- хімічні властивості: прозорий розчин блакитного кольору з легким запахом парфумів, густина – 0,87 г/см3, коефіцієнт заломлення – приблизно 1,38, рН - нейтральна;

склад: 100 г розчину містять 45 г ізопропанолу; 22 г н-пропанолу, 0,1 г бензалконію хлориду;

допоміжні речовини: вода; лецитин; ланолін; емульгатор; віддушки.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні та дезінфекційні засоби. Код АТС Д 08 АХ 10**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат має фунгіцидну, віруліцидну, туберкулоцидну та пролонговану бактерицидну дію, у тому числі відносно видів бактерій та їх штамів, резистентних до антибіотиків.

Препарат має віруліцидну дію – інактивує віруси ВІЛ, гепатиту В, гепатиту С (сурогатний вірус – BVDV (воловий вірус вірусної діареї)), герпесу тип 1 (герпес лабіаліс) і герпесу тип 2 (герпес геніталіс), рота віруси, паповавіруси, вакциніявіруси, аденовіруси, віруси грипу А, SARS – асоційовані з корона вірусами (SARS-CoV).

Препарат має такі властивості:

знижує кількість транзиторної мікрофлори шкіри за 30 секунд на 99 %;

ефективний також і відносно резидентної мікрофлори шкіри;

швидкодіючий засіб, що зберігає свою дію протягом 1 год на незахищеній шкірі рук та протягом 3 год під медичними рукавичками;

забезпечує антиперспірантну дію, зменшує кількість вологи під рукавичкою, що перешкоджає виділенню резидентної флори з глибоких шарів шкіри;

не подразнює шкіру;

не порушує водно-жировий баланс шкіри;

компоненти, які захищають шкіру, дають змогу обробляти шкіру 20 - 40 разів на день, навіть у разі чутливої шкіри.

Фармакокінетика. Спиртовий розчин проникає глибоко в шкіру. За 30 с розчин повністю знищує транзиторну мікрофлору і за 3-5 хв знищує резидент ну мікрофлору шкіри. Протягом 3 год бактерії на руках відсутні. Швидкість дії спиртового розчину проти мікро організмів забезпечується спиртами та бензалконію хлоридом, який гарантує пролонгованість дії. Спосіб дії забезпечується проникненням спиртів крізь мембрани клітин, де вони денатурують білок, а ензими ін активують. Бензалконію хлорид адсорбується клітинними мембранами, зменшуючи проникнення крізь клітинну мембрану. Лецитин та ланолін змащують шкіру.

Показання для застосування. Декосепт призначений для гігієнічної та хірургічної антисептики шкіри рук та антисептичної обробки шкіри перед ін”єкціями та пункціями.

Спосіб застосування та дози. Декосепт застосовується у концентрованому вигляді для антисептичної обробки рук хірурга, шкіри пацієнта перед ін'єкціями і інфузіями та для повсякденного використання в побуті, а саме: до і після терапевтичних процедур, для догляду за хворими, немовлятами та особами старечого віку, під час подорожі, після контакту з тваринами та в інших випадках, де необхідна швидка і якісна антисептична обробка.

Гігієнічна антисептика рук

Антисептика рук проводиться завжди перед миттям рук (що забезпечує переривання перенесення мікробів при наступному митті через умивальник і бризки води) за винятком особливих випадків (див. нижче).

Методика гігієнічної антисептики рук

До і після контакту без видимого забруднення рук

Антисептик Декосепт набирають у долоні. Після цього препарат активно втирають у долоні, пальці, між пальцями, у шкіру на тильній стороні долоні, у нігтьове ложе.

Дозування: мінімум 3 мл препарату втирати протягом 30 с.

Протягом всього часу обробки руки повинні бути зволожені антисептичним засобом.

Для профілактики туберкульозу і вірусних інфекцій обробку рук проводять двічі, використовуючи кожен раз не менш 3 мл засобу, загальний час обробки – 60 с.

Особливі випадки:

Після контакту з краплинним забрудненням рук (виділеннями, секретами, кров”ю та ін.) – ретельно видалити краплинне забруднення одноразовою серветкою, просоченою препаратом Декосепт, а потім провести антисептичну обробку рук препаратом Декосепт за методикою.

Після контакту з надмірним забрудненням рук (виділеннями, секретами, кров”ю та ін.) руки спочатку споліскують водою, а потім миють милом, запобігаючи розбризкуванню води в оточуюче середовище та на одяг. Якщо необхідно, зону контамінації дезінфікують і одягають новий спецодяг. Потім руки слід обробити антисептиком за методикою.

Хірургічна антисептика рук

Перед використанням засобу кисті рук та передпліч миють протягом 2 хвилин проточною водою з милом, висушують стерильною марлевою салфеткою. Потім на сухі руки наносять засіб (не менш двох порцій по 5 мл) і втирають протягом 3 хвилин в шкіру кистів рук та передпліч, а також між пальцями, підтримуючи шкіру у вологому стані протягом часу обробки. Хірургічні рукавички надівають на сухі руки.

Антисептика шкіри перед ін”єкціями та пункціями

У місцях можливих втручань суху шкіру обробляють тампоном, просоченим препаратом Декосепт, протягом 15 с;

перед невеликими хірургічними втручаннями (перед пункціями суглобів та порожнин тіла) шкіру обробляють протягом 1 хвилини;

шкіра з великою кількістю сальних залоз повинна бути зволожена препаратом протягом 10 хвилин.

Стандартний метод втирання для обробки рук відповідно до CEN EN 1500

1 Стадія: Долоня до долоні, включаючи зап’ястя.

2 Стадія: Права долоня на ліву тильну сторону кисті і ліву долоню на праву тильну сторону кисті

3 Стадія: Долоня до долоні рук з перехрещеними пальцями

4 Стадія: Зовнішня сторона пальців на протилежній долоні з перехрещеними пальцями

5 Стадія: Колоподібне розтирання правого великого пальця у закритій долоні лівої руки і навпаки.

6 Стадія: Колоподібне втирання вперед та назад зімкнутих кінчиків пальців правої руки та лівої долоні і навпаки.

Побічна дія. Не виявлена.

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Випадків передозування не зафіксовано.

Особливості застосування. Препарат можна використовувати всюди, навіть за відсутності раковини і води. Не допускати потрапляння в очі та на слизові оболонки. У разі потрапляння в очі промивати водою. Не застосовувати поблизу джерел загорання.

Протипоказань для застосування в період вагітності, лактації, при догляді за немовлятами немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не сумісний з милами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в упаковці виробника у приміщеннях, захищених від прямих сонячних променів, при температурі не вище +25°С, у щільно закритій тарі. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності - 5 років.

Умови відпуску. Без рецепта.

Упаковка. Флакони з поліетилену по 125 мл, 500 мл, каністри з поліетилену по 5 л.

Виробник. “БОРЕР ХЕМІ АГ”, Швейцарія.

Адреса. “БОРЕР ХЕМІ АГ”, Швейцарія, Гевербештрассе 13, СН-4528 Зацвил.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus