Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Хелікол

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: lansoprazole;2-(((3-метил-4-(2,2,2-трифторетокси)-2-піридиніл) метил) сульфініл)-1Н-бензимідазол;2-(2-бензимідазолілсульфінілметил)-3-метил-4-(2,2,2-трифторетокси) піридин;

основні фізико-хімічні властивості:капсули, що містять коричнево-білий порошок;

склад: 1 капсула міститьлансопразолу 30 мг;

допоміжні речовини: натрію ліурилсульфат, натрію фосфат, гідроксипропіл целюлоза, лактоза кристалічна, метилгідроксипропіл целюлоза, тальк, титану діоксид, полі етиленгліколь 6000, полісорбат, полі акрилат, кремнію діоксид колоїдний, сахароза, крохмаль кукурудзяний.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки.

Код АТС А 02В C03.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Хелікол застосовується при короткочасному лікуванні для полегшення симптомів активної дуоденальної і доброякісної виразки шлунка. Хелікол також використовується в інших комплексних схемах лікування інфекції, спричиненої Helicobacter pylori, пов'язаної з виразковою хворобою шлунка і дванадцяти палої кишки. Препарат використовується для короткочасного лікування і полегшення симптомів гастроезофагусноїрефлюкс-хвороби як підтримуюча терапія після лікування ерозивногоезофагіту для зниження його рецидивів і при тривалому лікуванні патологічних гіперсекреторних станів шлунково-кишкового тракту.

Фармакокінетика. Лансопразол є заміщенимбензимідазольним шлунковим анти секреторним агентом. Структурно і фармакологічнолансопразол подібний до омепразолу, відрізняючись від останнього структурою, що характеризується наявністю трифторетокси-групи в четвертому положенні піридинового кільця і відсутністю метильної і метоксигрупи на піридиновому ібензимідазольному кільцях відповідно. Лікарський засіб хімічно і фармакологичновідрізняється від антагоністів Н2-рецепторів, аналогівантимускаринів або простагландин.

Хелікол швидко всмоктується після перорального застосування, пік концентрації в плазмі крові досягається через 1,5 год після прийому внутрішньо. Біодоступність становить 80% або більше після першого прийому, хоча препарат повинний прийматися в ентеральній покритій формі, оскільки лансопразол є нестійким при кислому рН. Він інтенсивно метаболізуєтьсяв печінці і виводиться в основному з калом. Лише близько 15 - 30% виводиться ізсечею. Час напів виведення з плазми становить 1,4 - 2 год, однак тривалість дії набагато більше. Близько 97% лансопразолу зв'язується з білками плазми. У людей похилого віку і при захворюваннях печінки кліренс знижується.

Показання для застосування. Пептична виразка шлунка і дванадцяти палої кишки, рефлюкс-езофагіт, синдром Золлінгера-Еллісона.

Спосіб застосування та дози. Хелікол приймають внутрішньо, вранці, перед їдою. Капсули необхідно ковтати цілими, не розжовуючи і не руйнуючи їх.

Для полегшення не виразкової диспепсії Хелікол можна приймати внутрішньо в дозі від 15 до 30 мг на день, протягом 4 тижнів. При лікуванні гастроезофагусної рефлюкс-хвороби рекомендоване дозування становить 30 мг 2 рази на день, приймати протягом 4 - 8 тижнів. Хеліколпоказаний при лікуванні виразкової хвороби дванадцяти палої кишки та шлунка вдозі 30 мг 2 рази на день. Лікування триває 4 тижні при виразці дванадцяти палої кишки і 8 тижнів - при виразці шлунка. Лансопразол можна комбінувати з антибактеріальними препаратами за схемою потрійної терапії для ерадикації Helicobacterpylori. Ефективні схеми включають Хелікол 30 мг двічі на добу + амоксицилін 1 г 2 рази на добу + кларитроміцин по 0,5 г 2 рази на добу, або Хелікол по 30мг 2 рази на добу + вісмуту субсаліцилату 120 мг 4 рази на добу + метронідазолпо 0,5 г 3 рази на добу + тетрациклін по 0,5 г 4 рази на добу. Хеліколзастосовується також при лікуванні патологічних гіперсекреторних станів, такихкак синдром Золлінгера-Елісона. Початкова доза - 60 мг, щодня, і у разі потреби, вона регулюється.

Побічна дія. Діарея, запор, у поодиноких випадках – шкірні висипання.

Протипоказання. Підвищена чутливість долансопразолу, І триместр вагітності, період годування груддю, діти до 2 років.

Передозування. У разі передозування препаратом можуть виникнути виражені побічні ефекти (діарея, запор). У такому випадку треба негайно промити шлунок. проводять відповідне симптоматичне лікування.

Особливості застосування. У хворих на цироз печінки елімінація Хеліколу уповільнюється.

Безпечність прийому препарату в період вагітності невстановлена. У зв’язку з цим протягом 1 триместру вагітності приймати препаратне потрібно, у ІІ та ІІІ триместрах тільки за вкрай необхідними показаннями.

Ефективність і безпечність Хеліколу при лікуванні дітей не вивчена.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Пацієнти, які отримують теофілін, Хелікол застосовують з обережністю та під суворим наглядом лікаря. Антациди, що містять гідроксид алюмінію і магнію, потрібно приймати через 2 години після прийому Хеліколу.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей сухому та захищеному від світла місці, при температурі до 25°С.

Термін придатності – 2 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus