Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи 


Ліки та препаратиХімекромон

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: хімекромон;

основні фізико-хімічні властивості:круглі двоопуклі таблетки білого кольору;

склад: 1 таблетка міститьхімекромону 400 мг;

допоміжні речовини: повідон, целюлоза мікрокристалічна, карбоксиметилкрохмалю натрієва сіль, крохмаль пшеничний, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Препарат з жовчогінною і спазмолітичною дією.

Код ATCА 05AX-02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Хімекромон виявляє селективну спазмолітичну дію на жовчні шляхи, яка комбінується з вираженим холеретичнимефектом. Безпосередній міотропний вплив поліпшує функціональну активність гладкої мускулатури жовчних проток. Полегшує виділення жовчі з міхура іхоледоха через сфінктер Одді та зменшує там тиск, спричинений затримкою жовчі. Не впливає на скорочувальну здатність жовчного міхура. Збільшує об’ємсекретованої жовчі та вміст кислот і холестеролу в ній. Таким чином активізується ліпаза підшлункової залози, поліпшується емульгування жирів і полегшується їх резорбція.

Фармакокінетика. Після перорального прийому швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Максимальні концентрації в плазмі досягаються на 2–3-й год. Об’єм розподілення варіюється у межах 20,8-36,4 л. Фармакокінетика препарату не залежить від дози. Період напіврозпаду у плазмі становить у середньому годину. Кумулюється у жовчі, при цьому ступінь елімінації залежить від активності її секреції. Загальний кліренс становить 1413 мл/хв-1. Виводиться із сечею, при цьому 93 % у форміглюкуроніду, 1,4 % - у формі сульфату і 0,3 % - у незміненому вигляді.

Показання для застосування. Гіперкінетичні дискінезіїжовчних проток; під гострий і хронічний холедохолітіаз і холелітіаз; не обструктивний холестаз; запори у результаті недостатньої жовчної секреції.

Спосіб застосування та дози. Дорослим призначають по 1таблетці, тричі на добу під час їди. Тривалість курсу лікування визначає лікар.

Безпечність і ефективність препарату у дитячому віці не встановлена, тому не рекомендується призначати його дітям.

Побічна дія. Описані такі побічні ефекти:

при підвищеній чутливості – свербіж, еритема, висипання на шкірі, кропив’янка;

з боку шлунково-кишкового тракту – діарея, що зникає після зменшення дози;

у рідких випадках – тяжкі алергічні реакції.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до хімекромону або іншого компонента препарату;

тяжкі захворювання печінки, у тому числі гострий гепатит і холангіт;

тяжкі порушення функції нирок;

повна або часткова механічна закупорка жовчних шляхів;

виразково-геморагічний коліт;

хвороба Крона;

гостра жовчна коліка;

гострий холецистит і холангіт;

емпієма жовчного міхура.

Передозування. Даних щодо передозуванняХімекромону немає.

Особливості застосування. До початку лікування препаратом необхідно точно визначити вид і етіологію холестазу. Механічні перепони можуть призвести до закупорки, збільшення об’єму і підвищення тиску ужовчному міхурі. Препарат із обережністю слід призначати при захворюваннях підшлункової залози та гострих і хронічних колітах.

Даних щодо безпечності застосування Хімекромону під час вагітності немає. Рекомендується припинити годування груддю, якщо необхідно лікування препаратом, оскільки немає даних про його екскрецію з молоком.

Даних про несприятливий вплив на активну увагу, рефлекси і рухову активність немає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При застосуванні Хімекромону одночасно із метоклопрамідом спостерігається взаємне пригнічення їх ефекту.

Через можливість виникнення діареї з подальшою гіпокаліємією препарат з обережністю призначають хворим, які приймають серцеві глікозиди, оскільки підвищується їх чутливість доцих медикаментів.

Хімекромон можна застосовувати із спазмолітичними тааналгетичними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігатиу недоступному для дітей та сухому місці, при температурі не вище 25 º С. Термін зберігання – 3 роки.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus