Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиЛансопрол

-


Інструкція


Загальна характеристика:

міжнародна назва: lansoprazolum;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули № 2 (15 мг) з кришечкою та корпусом помаранчевого кольору, та тверді желатинові капсули № 1 (30 мг) з кришечкою зеленого та корпусом помаранчевого кольору, що містять сферичні мікропелети білого або майже білого кольору;

склад: 1 капсула містить 15 або 30 мг лансопразолу;

допоміжні речовини: нейтральні пелети, манітол, натрію крохмальгліколят, магнію карбонат, полівінілпіролідон К 30, сахароза, полоксамер 407, гіпромелоза, 30 % дисперсія сополімеру метакрилової кислоти та етил акрилату (1:1), тальк, триетилцитрат, емульсія симетикону.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки. Інгібітори протонного насоса. Код АТС А 02В С 03.

Фармакологічні властивості. Лансопразол пригнічує активність Н+/К+-АТФ-ази протонного насоса в парієтальних клітинах слизової оболонки шлунка. У такий спосіб він пригнічує кінцеву стадію утворення кислоти шлункового соку, зменшує кількість і кислотність шлункового соку, внаслідок чого знижується шкідливий вплив шлункового соку на слизову оболонку.

Ступінь пригнічення визначається дозою і тривалістю лікування. Навіть разова доза

30 мг лансопразолу пригнічує секрецію кислоти шлункового соку на 70 - 90 %. Початок дії спостерігається протягом однієї або двох годин і триває протягом доби.

Фармакокінетика. Лансопразол абсорбується в кишечнику. У здорових пацієнтів при прийомі 30 мг лансопразолу максимальна концентрація в плазмі становить 0,75 – 1,15 мг/л і досягається протягом 1,5 – 2 год. Максимальна концентрація в плазмі і біодоступність залежать від конкретних особливостей пацієнта і не змінюються залежно від частоти прийому препарату.

Зв’язування препарату з білками плазми становить 98 %.

Лансопразол виводиться з організму з жовчю і сечею (тільки у вигляді метаболітів - лансопразолсульфон і гідроксилансопразол), при цьому за добу з сечею виводиться 21 % дози препарату. Період напів виведення становить 1,5 год.

Період напів виведення подовжується у хворих з вираженими порушеннями функції печінки і у пацієнтів старше 69 років. У хворих з порушеннями функції нирок абсорбція лансопразолу практично не змінюється.

Показання для застосування. Пептична виразка шлунка та дванадцяти палої кишки, гастро-езофагальна рефлюксна хвороба, синдром Золлінгера-Еллісона, для ерадикації Helicobacter pylori (у комбінації з антибіотиками), хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення, не виразкова диспепсія.

Спосіб застосування та дози.

Внутрішньо, вранці та (або) ввечері до прийому їжі. Капсули слід ковтати цілими, не розжовуючи.

Пептична виразка шлунка: 30 мг 2 рази на добу протягом 2-6 тижнів.

Пептична виразка дванадцяти палої кишки: по 30 мг 2 рази на добу протягом 2-4 тижнів.

Гастро-езофагальна рефлюксна хвороба: по 30 мг 2 рази на добу протягом 4-8 тижнів, потім підтримуюча терапія 30 мг 1 раз на добу терміном до 12 місяців.

Синдром Золлінгера-Еллісона: початкова доза препарату становить 30 мг 3 рази на добу, за необхідності дозу підвищують, тривалість лікування визначають індивідуально.

Ерадикація Helicobacter pylori:

однотижнева потрійна терапія –

Лансопрол 30 мг 2 рази на добу разом з метронідазолом 500 мг 2 рази на добу (або тинідазолом 500 мг 2 рази на добу) та кларитроміцином 500 мг 2 рази на добу або амоксициліном 1000 мг 2 рази на добу;

Лансопрол 30 мг 2 рази на добу разом із кларитроміцином 500 мг 2 рази на добу та амоксициліном 1000 мг 2 рази на добу.

Однотижнева квадро-терапія, яка дає змогу досягнути ерадикації Helicobacter pylori: Лансопрол по 30 мг 2 рази на добу разом із препаратами вісмуту (вісмуту субцитрат) 120 мг 4 рази на добу (доза в перерахуванні на оксид вісмуту) разом з тетрацикліном 500 мг 4 рази на добу та метронідазолом 500 мг 3 рази на добу або тинідазолом 500 мг 3 рази на добу.

Не виразкова диспепсія: 15-30 мг 1-2 рази на добу протягом 2-3 тижнів.

При печінковій недостатності та пацієнтам літнього віку лікування починають з половинних доз, поступово підвищуючи їх до рекомендованих, але не більше 30 мг/добу.

Хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення: по 30 мг 1-2 рази на добу протягом 2-3 тижнів.

Побічна дія. Можуть спостерігатися діарея, нудота, запор, головний біль, висипи на шкірі, рідко можуть спостерігатись запаморочення, сухість у роті, втомлюваність.

Протипоказання. Гіпер чутливість до лансопразолу або будь-якого іншого компонента препарату.

Передозування. Немає повідомлень про випадки передозування лансопразолом. У разі прийому надлишкової дози проводиться симптоматичне лікування.

Особливості застосування.

Застереження.

Перед призначенням Лансопролу треба виключити можливість злоякісних новоутворень у шлунку та стравоході.

Безпечність для лікування дітей не підтверджена.

Пацієнти з недостатністю печінки або зі зниженою функцією нирок не повинні приймати більше 30 мг Лансопролу на добу.

Вагітність та годування груддю.

Вагітні жінки можуть приймати препарат у II та III триместрах вагітності лише у разі крайньої необхідності, якщо очікувана користь переважає можливий ризик для плода.

Годування груддю треба припинити протягом лікування препаратом.

Взаємодія з лікарськими засобами. Лансопрол знижує кислотність шлункового соку, тому він може впливати на всмоктування кетоконазолу, ефірів ампіциліну, солі заліза та дигоксину.

Лансопрол може прискорити виведення теофіліну, тому слід призначати його обережно, під наглядом лікаря. Якщо пацієнт застосовує сукралфат паралельно з Лансопролом, приймати його слід не раніше, ніж через 30 хв після Лансопролу.

Антациди слід застосовувати за годину до прийому Лансопролу або через годину після його прийому, оскільки вони можуть знизити всмоктування лікарського засобу в організмі.

Умови та термін зберігання. Зберігайте при температурі не вище 25 °C, в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 3 роки.

Умови відпуску. За рецептом.

Упаковка. По 7 капсул у блістері, по 2 або 4 блістери у картонній упаковці.

По 14 капсул у блістері, по 1 або 2 блістери у картонній упаковці.

По 4 капсули у блістері та в картонній упаковці.

Виробник.

NOBEL İLAC SANAYII VE TİCARET A.S.

НОБЕЛ ІЛАЧ САНАЇ ВЕ ТІДЖАРЕТ А. Ш.

Адреса.

Barbaros Bulvari No: 76-78 34353 Besiktas, Istanbul, Turkey.

Бульвар Барбарос № 76-78, 34353 р-н Бешікташ, м. Стамбул, Туреччина.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus