Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препарати







Панклав

Хемофарм АД, Сербія


Панклав

Код: J01CR02

Протимікробні


Інструкція



Загальна характеристика:



основні фізико-хімічні властивості: овальні, двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, білого або майже білого кольору; з рискою з одного боку, на зломі жовтуватого кольору;



склад: 1 таблетка містить: амоксициліну (у формі три гідрату) 875 мг, клавуланової кислоти (у формі калієвої солі) 125 мг;



допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, натрію крохмаль гліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат, бутилгідроксіанізол, гіпромелоза, пропіленгліколь, титану діоксид Е 171, тальк.



Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.



Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби для системного застосування. Амоксицилін і інгібітор ферменту. Код АТС J01C R02.



Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Панклав 875 мг/125 мг - комбінований препарат амоксициліну та клавуланової кислоти. Амоксицилін – напівсинтетичний пеніцилін, що має широкий спектр антибактеріальної активності. Бактерицидно діє на грам позитивні та грам негативні мікро організми. Стійкий до шлункового соку, нестійкий до бета-лактамаз бактерій. Клавуланова кислота – інгібітор бета-лактамази - утворює з нею стабільний ін активований комплекс, що захищає амоксицилін від втрати антибактеріальної активності, спричиненої продукуванням цього ферменту.



Ця комбінація забезпечує високу бактерицидну активність Панклаву 875 мг/125 мг відносно як до чутливих до амоксициліну штамів, так і до штамів, які продукують бета-лактамази.



Панклав 875 мг/125 мг активний щодо:



- аеробних грам позитивних бактерій: Streptococcus pneumonie, Streptococcus pyogenes, Streptococcus viridans, Streptococcus bovis, Staphylococcus epidermidis (за винятком метицилін-резистентних штамів), Staphylococcus aureus (за винятком метицилін-резистентних штамів), Corynobacterium spp., Enterococcus spp., Listeria monocytogenes;



- аеробних грам негативних бактерій: Bordetella pertussis, Brucella spp., Campylobacter jejuni, Campylobacter coli, Escherichia coli, Gardnerela vaginalis, Haemophilus influenzae, Haemophilus ducreyi, Helicobacter pylori, Klebsiella spp., Moraxella catarrhalis, Naisseria gonorrhoeae, Naisseria meningitides, Pasteurela multocida, Proteus spp., Salmonella spp., Shigella spp., Vibrio cholerae, Yersinia enterocolitica;



- анаеробних бактерій: Actinomyces israelii, Bacteroides spp., Clostridium spp., Peptostreptococcus spp., Peptococcus spp.



Комбінацію амоксициліну і клавуланової кислоти не слід призначати для терапії інфекцій, по відношенню до яких є ефективним один амоксицилін.



Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо обидва компоненти препарату швидко всмоктуються, максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1 годину після прийому. Наявність їжі не впливає на всмоктування діючих речовин.



Обидва компоненти добре проникають до більшості тканин та рідин організму, проникають через плацентарний бар’єр, при менінгіті – через ГЕБ, у слідових кількостях визначаються у грудному молоці. Період напів виведення амоксициліну становить приблизно 1,3 год., клавуланової кислоти 1 год. У випадку з пониженою функцією нирок цей термін подовжується. Приблизно 60% амоксициліну та приблизно 30% клавуланової кислоти виводяться з сечею протягом 6 годин.



Показання для застосування.



Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікро організмами:





  • інфекції ЛОР-органів і верхніх дихальних шляхів (гострий та хронічний синусит, отит, тонзиліт, фарингіт);





  • інфекції нижніх дихальних шляхів (гострий та хронічний бронхіт, пневмонія);





  • інфекції сечостатевої системи (цистит, уретрит, пієлонефрит, сальпінгіт, сальпінгоофорит, ендометрит, бактеріальний вагініт, післяпологовий сепсис, септичний аборт, пельвіоперитоніт, гонорея, шанкроїд);





  • інфекції кісток і суглобів (у т. ч. хронічний остеомієліт);





  • інфекції шкіри і м’яких тканин (у т. ч. флегмона, ранова інфекція);





  • інфекції жовчних шляхів (у т. ч. холецистит, холангіт);





  • хірургічні інфекції;





  • стоматологічні інфекції (під час підготовки до хірургічного втручання);





  • профілактика інфекційно-запальних ускладнень під час операцій на органах черевної порожнини, малого таза, серці, нирках, у щелепно-лицьовій хірургії).





Спосіб застосування та дози.



Дорослим та дітям віком від 12 років (або з вагою більше 40 кг) призначають по 1 таблетці Панклаву 875 мг/125 мг 2 рази на добу (кожні 12 годин).



Максимальна добова доза амоксициліну становить: для дорослих – 6 г, для дітей – 45 мг/кг маси тіла.



Максимальна добова доза клавуланової кислоти ( у формі калієвої солі) становить: для дорослих – 600 мг, для дітей – 10 мг/кг маси тіла



Таблетки слід приймати під час їжі, не розжовуючи, запиваючи невеликою кількістю води.



Курс лікування становить 5-14 днів. Лікування не слід продовжувати більше 14 днів без повторного медичного огляду.



Побічна дія.



Препарат добре переноситься. Побічні ефекти з’являються рідко і мають тимчасовий характер.



З боку ШКТ: діарея, нудота, блювання, коліт (особливо у дітей), кандидоз слизових оболонок.



Реакції гіпер чутливості: шкірні висипання, свербіж, кропив’янка, рідко – ангіо невротичний набряк, анафілактична реакція, інтерстиціальний нефрит.



З боку нирок: рідко – кристалурія.



З боку печінки: помірне підвищення печінкових ферментів, рідко – гепатит, холестатична жовтуха.



З боку системи крові: дуже рідко - оборотна лейкопенія, тромбоцит опенія, гемолітична анемія, зворотне збільшення протромбі нового часу.



З боку ЦНС: запаморочення, головний біль, конвульсії, страх, безсоння.



Протипоказання. Гіпер чутливість до амоксициліну та інших антибіотиків пеніцилінового ряду, клавуланової кислоти та інших компонентів препарату.



Панклав 875 мг/125 мг не призначають дітям до 12 років (або з вагою тіла менше 40 кг).



Передозування. Малоймовірне. Прийом препарату у високій дозі може викликати шлунково-кишкові ускладнення (біль у животі, нудоту, блювання, діарею). Рідко з’являються шкірні висипи, гіперактивність або сонливість, конвульсії. При призначенні високих доз амоксицилін може концентруватися у сечі, можлива поява кристалурії. Цього можна уникнути, якщо приймати велику кількість рідини, що забезпечить належне виведення лікарського засобу.



Лікування: необхідно припинити застосування препарату. Лікування симптоматичне, особливу увагу слід приділити підтримці водно-електролітного балансу. Якщо з моменту отруєння минуло не більше 4 годин і немає ускладнень, можна викликати блювання, провести промивання шлунка і застосувати активоване вугілля. Амоксицилін і клавуланова кислота виводяться із кровотоку при гемодіалізі.



Особливості застосування. З особливою обережністю призначають препарат ‘Панклав 875 мг/125 мг’ пацієнтам, що мають алергію в анамнезі, в тому числі на цефалоспорини (через можливі перехресні реакції).



З особливою обережністю застосовують препарат у хворих з нирковою або печінковою недостатністю, рекомендований регулярний лабораторний контроль. Панклав 875 мг/125 мг не призначають хворим з кліренсом креатині ну менше 30 мл/хв.



У хворих на інфекційний мононуклеоз або лімфолейкоз не рекомендується застосовувати препарат через можливу появу шкірних висипів.



Під час лікування існує можливість розвитку суперінфекції бактеріями або грибами (наприклад, Pseudomonas spp., Candida albicans). У цьому випадку необхідно припинити застосування препарату.



Із-за можливості появи кристалурії рекомендується під час прийому препарату вживати велику кількість рідини. У разі зменшення кількості сечі, необхідно звернутись до лікаря.



Препарат містить калій, тому рекомендується з обережністю призначати препарат пацієнтам, які дотримуються дієти без калію (наприклад, при гіперкаліємії).



З метою зниження ризику розвитку диспепсичних побічних ефектів препарат слід приймати під час їжі.



Препарат застосовується у вагітних жінок тільки у разі явної необхідності.



Рекомендується з обережністю застосовувати Панклав 875 мг/125 мг у жінок в період лактації, оскільки препарат виділяється з молоком і може викликати алергічні реакції у грудної дитини.



Вплив на лабораторні тести:



При визначенні хімічними методами глюкозурії, внаслідок високих концентрацій лікарського засобу у сечі, можна отримати помилково-позитивні результати, - тому під час терапії препаратом слід використовувати ферментативні методи для визначення кількості глюкози у сечі.



Можливий помилково-позитивний тест Кумбса.



Застосування комбінації амоксициліну і клавуланової кислоти, як і амоксициліну, у вагітних жінок може призвести до зниження концентрації загального кон’югованого естріолу, естріолу глюкуроноїду, кон’югованого естрону і ест радіолу в плазмі.



Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне призначення препарату ’Панклав 875 мг/125 мг’ з гідроксидом магнію або гідроксидом алюмінію спричиняє зменшення резорбції амоксициліну; з циметидином - збільшує концентрацію та період напів виведення амоксициліну та клавуланової кислоти.



Пробенецид сповільнює виведення з організму амоксициліну та збільшує його концентрацію в крові, не впливаючи на рівень клавуланової кислоти.



У хворих, які приймають антикоагулянти, застосування препарату може викликати збільшення часу кровотечі і протромбі нового часу.



Одночасне застосування з алопуринолом збільшує частотність виникнення висипів, з пероральними контрацептивами - знижує ефективність останніх.



В комбінації з аміноглікозидами амоксицилін виявляє синергічний антибактеріальний ефект по відношенню до більшого числа бактерій, у т. ч. ентерококи і стрептококи групи В.



Одночасне застосування з бактеріостатичними антибіотиками (наприклад, хлорамфеніколом, макролідами, тетрациклінами) може зменшити бактерицидну дію амоксициліну.



Рифампіцин зменшує ефективність препарату.



Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі від 15 до 25 С° у захищеному від світла, вологи і недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.



Умови відпуску. За рецептом.



Упаковка. № 14 таблеток у флаконі, вкладеному у картонну упаковку.



Виробник. ‘Хемофарм’ АД, Сербія.



Адреса. 26300, м. Вршац, Белградський шлях б/н,



тел.: 381/13/821345.



Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus