Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Ліки та препаратиПантокальцин

ВАТ «Валента Фармацевтика», РФ


Пантокальцин

Код: N06BX

Ноотропи


Інструкція


Склад:

діюча речовина: кальцієва сіль гопантенової кислоти;

1 таблетка містить кальцієвої солі гопантенової кислоти 500 мг у перерахуванні на 100 % речовину;

допоміжні речовини: магнію карбонат легкий, кальцію стеарат, тальк, крохмаль картопляний.

Лікарська форма. Таблетки.

Фармакотерапевтична група.

Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТС N06В Х.

Клінічні характеристики.

Показання.

– Когнітивні порушення при органічних ураженнях головного мозку (включаючи наслідки нейроінфекцій та черепно-мозкових травм) та при невротичних розладах;

– шизофренія з церебральною органічною недостатністю, цереброваскулярна недостатність, спричинена атеросклеротичними змінами судин головного мозку;

– екстрапірамідні порушення (міоклонус-епілепсія, хорея Гентингтона, гепатолентикулярна дегенерація, хвороба Паркінсона), а також лікування і профілактика екстрапірамідного синдрому (гіперкінетичний і акінетичний), спричиненого застосуванням нейролептиків;

– епілепсія з уповільненістю психічних процесів у комплексній терапії з протисудомними засобами;

– психоемоційні перевантаження, зниження розумової та фізичної працездатності, для покращання концентрації уваги і запам’ятовування;

– нейрогенні розлади сечовипускання (полакіурія, імперативні позиви, імперативне нетримання сечі, енурез);

– дітям з перинатальною енцефалопатією, розумовою відсталістю різного ступеня тяжкості, з затримкою розвитку (психічного, мовного, моторного або їх поєднання), з різними формами дитячого церебрального паралічу, при гіперкінетичних розладах (синдромі гіперактивності з дефіцитом уваги), неврозоподібних станах (при заїканні, тиках).

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Гострі тяжкі захворювання нирок. Вагітність і період годування груддю.

Спосіб застосування та дози.

Внутрішньо через 15 - 30 хв після їди.

Разова доза для дорослих зазвичай становить 0,25 - 1 г, для дітей віком з 3 років – 0,25 - 0,5 г, добова доза для дорослих – 1,5 - 3 г, для дітей віком з 3 років – 0,75 - 3 г.

Курс лікування - від 1 до 4 місяців, в окремих випадках – до 6 місяців. Через 3 - 6 місяців можливе проведення повторного курсу лікування.

При епілепсії в комбінації з протисудомними засобами у дозі від 0,75 до 1 г на добу.

Курс лікування – до 1 року та більше.

При екстрапірамідному синдромі в комбінації з терапією, що проводиться, добова доза становить до 3 г, лікування проводиться протягом кількох місяців.

При екстрапірамідних гіперкінезах у хворих зі спадковим захворюванням нервової системи в комбінації з терапією, що проводиться від 0,5 до 3 г на добу. Курс лікування – до 4-х та більше місяців.

При наслідках нейроінфекцій і черепно-мозкових травм – по 0,25 г 3 - 4 рази на добу.

Для відновлення працездатності при підвищених навантаженнях та астенічних станах Пантокальцин призначають по 0,25 г 3 рази на добу.

Для лікування екстрапірамідного синдрому, спричиненого застосуванням нейролептиків: дорослим – по 0,5 - 1 г 3 рази на добу, дітям – по 0,25 - 0,5 г 3 - 4 рази на добу. Курс лікування – 1 - 3 місяці.

При тиках: дітям – по 0,25 - 0,5 г 3 - 6 раз на добу протягом 1 - 4 місяців, дорослим по 1,5 - 3 г на добу протягом 1 - 5 місяців.

При порушеннях сечовипускання: дорослим – по 0,5 - 1 г 2 - 3 рази на добу, дітям – по 0,25 -0,5 г, (добова доза становить 25 - 50 мг/кг). Курс лікування – від 1 до 3 місяців.

Максимальна добова доза для дітей віком від 2 місяців до 1 року становить 0,5 - 1 г; від 1 до 3 років – 1,5 - 2 г; від 3 до 15 років – 2,5 - 3 г. Дітям віком до 2 років бажано призначати препарат у вигляді сиропу.

Тактика застосування препарату: збільшення дози протягом 7 - 12 днів, прийом максимальної дози протягом 15 - 40 днів і поступове зниження дози до відміни препарату Пантокальцин протягом 7 - 8 днів. Перерва між курсовими прийомами препарату становить від 1 до 3 місяців.

Враховуючи ноотропну дію препарату, рекомендується приймати Пантокальцин у першій половині дня.

Побічні реакції.

Можливі алергічні реакції (риніт, кон’юнктивіт, висипання). У таких випадках слід зменшити дозу або відмінити препарат. Порушення сну або сонливість, шум у голові зазвичай короткочасні та не потребують відміни препарату.

Передозування.

При передозуванні спостерігалось посилення побічних реакцій.

Лікування: застосування активованого вугілля, промивання шлунка, симптоматична терапія.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Не застосовують.

Діти.

Застосовують дітям віком від 3 років.

Дітям віком до 3 років препарат призначають у вигляді сиропу.

Особливості застосування.

У разі появи алергічних реакцій слід зменшити дозу препарату або припинити його застосування.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Під час лікування препаратом слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

В умовах тривалого лікування не рекомендується одночасне застосування препарату з іншими ноотропними і стимулюючими засобами.

Препарат пролонгує дію барбітуратів, підсилює дію протисудомних засобів, попереджує побічну дію фенобарбіталу, карбамазепіну, нейролептиків. Дія Пантокальцину підсилюється у поєднанні з гліцином, ксидифоном. Посилює дію місцевих анестетиків (новокаїну).

Пантокальцин здатний інгібувати реакції ацетилування, що беруть участь у механізмах інактивації новокаїну і сульфаніламідів, завдяки чому досягається пролонгована дія останніх.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Спектр дії Пантокальцину забезпечує наявність гама-аміномасляної кислоти у його структурі. Механізм дії зумовлений прямим впливом на ГАМКБ – рецептор-канальний комплекс. Препарат має ноотропну та протисудомну дію, підвищує стійкість мозку до гіпоксії та впливу токсичних речовин, стимулює анаболічні процеси у нейронах, поєднує помірну седативну дію з м’яким стимулюючим ефектом, зменшує моторну збудливість, активує розумову та фізичну працездатність. Покращує метаболізм ГАМК при хронічній алкогольній інтоксикації та після відміни етанолу. Пригнічує патологічний підвищений міхуровий рефлекс і тонус детрузора.

Фармакокінетика. Препарат швидко всмоктується з травного тракту, проникає через гематоенцефалічний бар’єр, найвищі концентрації спостерігаються в печінці, нирках, у стінці шлунка та шкірі. Препарат не метаболізується і виводиться у незміненому вигляді протягом 48 годин: 67,5 % від прийнятої дози з сечею, 28,5 % – з калом.

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, плоско циліндричної форми з фаскою і рискою з одного боку.

Термін придатності.

3 роки.

Умови зберігання.

Зберігати в оригінальній упаковці, в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С.

Упаковка.

По 10 таблеток у блістері; по 5 блістерів у пачці з картону.

Категорія відпуску.

За рецептом.

Виробник.

ВАТ «Валента Фармацевтика».

Місцезнаходження.

Російська Федерація, 141101, Московська обл., м. Щолково, вул. Фабрична, буд. 2.
Кількість переглядів:
Оцінка і коментарі відвідувачів
comments powered by Disqus